Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png8.png4.png0.png4.png1.png
Dzisiaj88
Wczoraj233
Ostatni tydzień1333
Ostatni miesiąc5513
Wszystkie284041

1
odwiedzających na stronie

piątek, 18, styczeń 2019 05:59

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24 grudnia 2017 r.)

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU
24 grudnia 2017 r.

1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko o godz. 900 i 1130 będzie sprawowana Msza Święta w adwentowym fiolecie i będzie można przystąpić do sakramentu pojednania.

3. Pasterka o godz. 000. Do udziału w liturgii zapraszam chór parafialny, orkiestrę gminną, lektorów i ministrantów, wszystkich Parafian i Gości. Wcześniej zadbajmy w naszych domach o tradycyjną oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

5. Na ołtarzu jest umieszczone światło z Betlejem przyniesione przez harcerzy. Możemy zapalić od niego swój lampion i zanieść ze sobą na stół wigilijny.

6. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. o godz. 900 i 1130. W Święto św. Szczepana, diakona Kościoła w Jerozolimie i pierwszego męczennika chrześcijańskiego  o godz. 900, 1130 i 1800.

7. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas nabożeństwa o godz.1600 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

8. Polecamy świąteczne wydania prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela’ znajdziemy płytę Arki Noego z kolędami, Kalendarz z św. Janem Pawłem II i śpiewnik kolędowy. Cena 10 zł. Ponad 130 świątecznych stron „Gościa Niedzielnego” z obrzędem wigilii – cena 8 zł. W miesięczniku „Mały Gość Niedzielny” znajdziemy witraż do wyklejenia i powieszenia w oknie. Cena 4 zł.

9. Wigilijne świece Caritas można nabyć w zakrystii, bądź od ministrantów przed kościołem.

10. Fundacja Centrum księdza Jędrzeja Kitowicza - organizator konkursu literacko-plastycznego p.t. „Ksiądz Kitowicz wczoraj i dziś – o zwyczajach pobożnych” uprzejmie informuje wszystkich zainteresowanych, że ogłoszenie wyników konkursu zostało przesunięte na dzień 03 stycznia 2018 roku.
Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w dniu 06 stycznia 2018 roku (Uroczystość Trzech Króli) po Mszy świętej o godz. 900 w kościele parafialnym w Rzeczycy. Za zaistniałą zmianę organizator przeprasza.

11. W środę odbył się pogrzeb ś. p. Julii Orzechowskiej z Rzeczycy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

12. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.