Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png8.png4.png0.png9.png2.png
Dzisiaj139
Wczoraj233
Ostatni tydzień1384
Ostatni miesiąc5564
Wszystkie284092

17
odwiedzających na stronie

piątek, 18, styczeń 2019 07:39

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (3 grudnia 2017 r.)

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU
3 grudnia 2017 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.

2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość...”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.

3. Udział we Mszach Świętych roratnych ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 700 niech będzie naszą odpowiedzią na zachętę do ciągłego czuwania. Wszyscy przynosimy świece, a dzieci mają lampiony i uczestniczą w procesji na wejście.

4. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 700; 900 i 1600. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 900 Msza św. dla dzieci I komunijnych.

6. Polecamy prasę katolicką: tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

7. Osoby, które są zdecydowane wziąć udział w pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 27 czerwca do 4 lipca 2018 roku zapraszam na spotkanie do sali katechetycznej dzisiaj po Mszy św. o godz. 900.

8. W I Niedzielę Adwentu, 3 grudnia 2017 roku, po raz dwudziesty czwarty rozpocznie się Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które w tym roku jest realizowane pod hasłem "Miłosierdzie jest jedno". Tradycyjnie symbolem akcji jest świeca, która znajdzie swoje miejsce na wigilijnym stole. Jej płomień jest znakiem solidarności z najbardziej potrzebującymi w Polsce i na świecie. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek. Wigilijne świece można nabyć w zakrystii, bądź od ministrantów przed kościołem.

9. Łowicka Caritas przekazała do wszystkich parafii w diecezji „Torbę charytatywną”, zapraszając do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych w okresie świątecznym. Papierowa torba dostępna jest w parafii. Co z nią zrobić? Wypełnijmy ją żywnością lub artykułami chemicznymi i przynieśmy z powrotem do kościoła do następnej niedzieli. Zebrane w ten sposób dary, przekazane zostaną do banku żywności Caritas w Łowiczu. Niech to nasze zaangażowanie będzie spełnieniem prośby papieża Franciszka, o otwarcie się na wspólnotę z biednymi i na każdą formę solidarności z nimi, jako konkretny znak braterstwa.

10. Pragnę poinformować, że ponownie będzie wyświetlany na ekranie "rawskiego" kina "ROMA" MDK, film pt. "DZIK", o oddziale partyzanckim Armii Krajowej, działającym w okolicach Rawy Mazowieckiej i Białej Rawskiej.
Film miał już swoją uroczystą premierę ogólnopolską w kinie 'ROMA" 17 listopada 2017 roku. Ze względu na duże zainteresowanie będzie powtórzony w dniach 8, 9, 10 GRUDNIA O GODZ. 2015. Jest to film o dużych walorach historycznych i ważny dla mieszkańców okolicznych miejscowości.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu i jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła zachodniego, patron pszczelarzy

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.