Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png8.png4.png0.png6.png7.png
Dzisiaj114
Wczoraj233
Ostatni tydzień1359
Ostatni miesiąc5539
Wszystkie284067

12
odwiedzających na stronie

piątek, 18, styczeń 2019 06:57

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 listopada 2017 r.)

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 listopada 2017 r.

1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, a którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu! Idąc tym tropem, pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na spotkanie z Panem. Pamiętajmy jednak, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdza, iż data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać.

2. Dzisiaj o godz. 900 Msza święta dla kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. konferencja psychologa rodzinnego dla młodzieży i rodziców bierzmowanych.

3. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.

4. Już w najbliższy czwartek rozpoczniemy renowacje Misji Świętych. Codziennie o godz. 830 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Msze św. z naukami o godz. 900-1130 i 1800. O godz. 1500 Godzina Miłosierdzia. W piątek od godz. 1500 odwiedziny chorych w domach. Prosimy o zgłoszenia adresów. W sobotę Uroczystość odpustu św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki naszej parafii. Przed każdą Mszą świętą spowiedź. Proszę mieszkańców Łęgu o przygotowanie na sumę odpustową procesji z darami ołtarza. Po Sumie procesja, na którą zapraszam asystę, panie w strojach ludowych, chór, ministrantów, bielanki, wszystkich Parafian i Gości. W niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Podczas Mszy św. o godz. 1800 kończącej renowacje Misji poświecenie kopi obrazu Matki Bożej Częstochowskiej przeznaczonej do nawiedzenia rodzin, które rozpoczniemy od mieszkańców Bobrowca. Do udziału w renowacji Misji wszystkich serdecznie zapraszamy.

5. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne złożone dzisiaj na tacę podczas każdej Mszy świętej.

6. W dzisiejszym tygodniku „ Gość Niedzielny” dodatek: kalendarz na 2018 rok.

7. Organizujemy z Biurem Podróży „Marianum Travel” pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 27 czerwca do 4 lipca 2018 roku. Informacje na stronie internetowej i facebook parafii. Zgłoszenia do końca listopada.

8. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby : ś. p. Julianny Spała z Rzeczycy i ś. p. Grzegorza Stępnia z Luboczy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.