Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy


Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png8.png4.png0.png4.png5.png
Dzisiaj92
Wczoraj233
Ostatni tydzień1337
Ostatni miesiąc5517
Wszystkie284045

8
odwiedzających na stronie

piątek, 18, styczeń 2019 06:14

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (12 listopada 2017 r.)

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
12 listopada 2017 r.

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele wypominki, bo tak tę modlitwę popularnie nazywamy, są odprawiane  w każdą niedzielę przed Mszami o godz. 900 i 1130.

3. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy  zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin.

4. Dzisiaj o godz. 900 Msza św.  i nauka dla dzieci I komunijnych.

5. W niedzielę 19 listopada o godz. 900 Msza święta dla kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. konferencja psychologa rodzinnego dla młodzieży i rodziców bierzmowanych.

6. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” „ Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego.”

7. Organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 27 czerwca do 4 lipca 2018 roku. Informacje na stronie internetowej i facebook  parafii. Zgłoszenia i wpłata zaliczki do końca listopada.

8. Renowacja   Misji Świętych w naszej parafii będzie w dniach od 23 do 26 listopada 2017 r. Szczegóły w liście skierowanym do Parafian. Uroczystość odpustu św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki parafii w sobotę 25 listopada. Na sumę odpustową proszę mieszkańców Łęgu o przygotowanie procesji z darami ołtarza.

9. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne. W przyszłą niedzielę  na ten cel będzie zbierana taca.

10. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.

11. W minionym tygodniu  odbyły  się  pogrzeby: ś. p. Marianny Więcławskiej i   ś. p. Franciszka  Kośki  z Rzeczycy. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.