Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

Wszystkie401935

niedziela, 23, luty 2020 16:04

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (28 sierpnia 2016 r.)

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
28 sierpnia 2016 r.

1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Dzisiaj o godz. 11.30 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory z okazji dożynek gminnych. Mieszkańcom ul. Mościckiego i Tomaszowskiej dziękuję za podarowanie kwiatów na ołtarze.

2. Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin.

3. W środę, w ostatni dzień sierpnia, przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8.15, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. W tym dniu modlimy się w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

5. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednani z Bogiem i braćmi. Okazją do tego niech stanie się spowiedź w pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 7.00 – 9.00 i 18.00.

6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Przed Mszą św. nowenna przy relikwiach św. Stanisława Papczyńskiego.

7. Zapowiedź :

• Artur Trojanowski z par. Wielka Wola i Ewelina Karwat z Rzeczycy.
  • Michał Lewandowski z par. Krzemienica i Sylwia Bogdan z Rzeczycy.

8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

9. Dziękujemy za ofiary na prace inwestycyjne.

10. Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.