Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

4.png0.png1.png9.png0.png2.png
Dzisiaj216
Wczoraj372
Ostatni tydzień3143
Ostatni miesiąc8059
Wszystkie401902

4
odwiedzających na stronie

niedziela, 23, luty 2020 14:29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (14 sierpnia 2016 r.)

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 sierpnia 2016 r.

1. Niełatwo jest być uczniem Chrystusa, ale pamiętajmy, że On zawsze przychodzi nam z pomocą i udziela potrzebnych darów. Prośmy Go, aby zawsze nam towarzyszył swoją łaską tak w godzinach pracy, jak i wypoczynku oraz umacniał nasze dobre sierpniowe postanowienia.

2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

3. Jutrzejsza uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących pokojowe misje w różnych zakątkach świata.

4. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.  Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

6.  Dziękujemy za ofiary  na prace inwestycyjne.

7. We wtorek gościliśmy w naszej Parafii 36. Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną na Jasną Górę. Wszystkim którzy wyszli im na spotkanie z życzliwością, posiłkami składam serdeczne podziękowanie.

8. Zapowiedź :

  • Dawid Adam Grzyb i Dominika Katarzyna Rosłaniec, oboje z Gliny, parafia tutejsza.
  • Dominik Grot z Rzeczycy i Beata Gromek z Annopola, parafia Czerniewice
  • Krzysztof Matuszewski z parafii św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim i Monika Paprocka z parafii Rzeczyca.

9. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych w ostatnim czasie parafian polecamy nieskończonemu miłosierdziu Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz w Japonii, założył klasztor w Niepokalanowie pod Warszawą, gdzie prowadził działalność wydawniczą; oddał swoje życie za współwięźnia w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu;
  • 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, duchowy syn św. Dominika, który od niego otrzymał zakonny habit;
  • 20 VIII – św. Bernard z Clairvaux, człowiek wielkiej wiedzy, modlitwy i kontemplacji; potrafił łączyć aktywne życie z kontemplacją i mistyką; zasłynął również jako autor wielu pism teologicznych i ascetycznych.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.