Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

4.png1.png9.png5.png7.png0.png
Dzisiaj396
Wczoraj509
Ostatni tydzień905
Ostatni miesiąc15294
Wszystkie419570

6
odwiedzających na stronie

wtorek, 31, marzec 2020 22:03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (7 sierpnia 2016 r.)

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
7 sierpnia 2016 r.

1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego.

2. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę natomiast, z racji 13. dnia miesiąca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie o godz. 19.00.

3. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce. Dziękujemy tym wszystkim z naszej parafii, którzy w nich uczestniczyli.

4. We wtorek, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w środę, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.

5. Natomiast w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.

6. Zapraszamy do lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

7. Dziękujemy za ofiary na prace inwestycyjne.

8. Już wyruszyła z Warszawy 36. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna na Jasną Górę. Pielgrzymów będziemy gościć w naszej Parafii we wtorek 9 sierpnia. Pielgrzymi zatrzymają się na odpoczynek ok. godz. 12.00 w Sadykierzu i w Rzeczycy.

9. Zapowiedź: Dominik Tomasz Wójcik z Rzeczycy i Bogusława Majkowska z par. Gąsewo, diecezja łomżyńska.

10. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.

11. W środę odbył się pogrzeb ś.p. Bernardy Plichta z Luboczy, a w czwartek ś.p. Zdzisława Meto z Gliny, których polecamy Bożemu miłosierdziu.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.