Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

5.png0.png0.png0.png5.png8.png
Dzisiaj288
Wczoraj606
Ostatni tydzień4341
Ostatni miesiąc6420
Wszystkie500058

3
odwiedzających na stronie

niedziela, 09, sierpień 2020 12:40

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (26 czerwca 2016 r.)

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
26 czerwca 2016 r.

1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie? Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

2. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 18.00.

3. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach Świętych o godz. 7.00 – 9.00 i 18.00. w intencji całego Kościoła, papieża, jako jego widzialnej głowy, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

4. W pierwszy piątek Msze św. o 7.00-9.00 i 18.00. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

5. Nasze dziękczynienie za Jubileusz 1050 Chrztu Polski i Jubileusz 125 Konsekracji kościoła zakończyliśmy w niedzielę 19 czerwca 2016 roku wyjątkowym koncertem pieśni sakralnych w znakomitym wykonaniu Artystów: Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza i Strzyżowskiego Chóru pod dyr. prof. Grzegorza Oliwy. Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy mnie wspierali w przygotowaniach i którzy byli obecni na dziękczynnej Eucharystii w dniu 11 czerwca oraz na koncercie w dniu 19 czerwca. Dziękuję Sponsorom i Przyjaciołom Parafii. Gdyby nie Wy, wasza obecność, Wasze umiłowanie sztuki, Wasz apetyt na piękno i kulturę , nie starczyłoby mi determinacji do zrealizowania tych Uroczystości. Dlatego jeszcze raz Wam wszystkim gorąco i serdecznie dziękuję. Dziękuję Pani Wiesławie Gierach za podarowane kwiaty dla występujących Artystów.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na nowe ogrodzenie cmentarza.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych wydań prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Dziś w „Gościu” płyta DVD „Ufam Tobie” – film o miłości, która nie zna granic. Opowieść o iskrze miłosierdzia, która zapala ogień na całym świecie. Możemy także przeczytać relacje z koncertu jubileuszowego w naszym kościele „Z duszą i pełen Boga”.

8. Parafian z Luboczy proszę o podarowanie kwiatów na ołtarze na najbliższą niedziele.

9. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

10. Pomódlmy się także za zmarłą w ostatnim czasie parafiankę:

  • + Zofię Gruda z Rzeczycy.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.