Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Program Ochrona zabytków Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka ( XX w.): remont - etap V dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.


"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

5.png0.png0.png0.png8.png3.png
Dzisiaj313
Wczoraj606
Ostatni tydzień4366
Ostatni miesiąc6445
Wszystkie500083

5
odwiedzających na stronie

niedziela, 09, sierpień 2020 13:48

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 czerwca 2016 r.)

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 czerwca 2016 r.

 1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

2. Każdego czerwcowego wieczoru o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

3. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8,15 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

4. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Nasze dziękczynienie za Jubileusz 1050 Chrztu Polski i Jubileusz 125 Konsekracji kościoła zakończymy dzisiaj 19 czerwca o godz. 18.00 wyjątkowym koncertem pieśni sakralnych w wykonaniu znakomitych Artystów: Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza i Strzyżowskiego Chóru pod dyr. prof. Grzegorza Oliwy. Zapraszamy wszystkich Parafian, Patronów , Sponsorów i Przyjaciół Parafii. Wstęp wolny.

6. Zapowiedź przedślubna :

  • Radosław Maciej Chaber z Rzeczycy i Ewelina Agnieszka Bąk z Liciążnej, parafia Inowłódz.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na nowe ogrodzenie cmentarza Parafianom z Kawęczyna dziękujemy za podarowane kwiaty i dekoracje ołtarzy.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych wydań prasy katolickiej tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu” możemy przeczytać artykuł „Święty po 300 latach” o udziale naszej Parafii w Uroczystości Kanonizacji św. Stanisława Papczyńskiego w Rzymie.

9. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, o ś. p. Januszu Warchoniu i ś. p. Stanisławie Filichu, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych;
  • 24 VI – św. Jan Chrzciciel, prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.