Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

czwartek, 19, wrzesień 2019 15:00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 czerwca 2016 r.)

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 czerwca 2016 r.

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

2. Każdego czerwcowego wieczoru o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

3. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. W piątek, 24 czerwca podczas Mszy Świętej o godz. 8,15 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

4. W piątek przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Nasze dziękczynienie za Jubileusz 1050 Chrztu Polski i Jubileusz 125 Konsekracji kościoła zakończymy dzisiaj 19 czerwca o godz. 18.00 wyjątkowym koncertem pieśni sakralnych w wykonaniu znakomitych Artystów: Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza i Strzyżowskiego Chóru pod dyr. prof. Grzegorza Oliwy. Zapraszamy wszystkich Parafian, Patronów , Sponsorów i Przyjaciół Parafii. Wstęp wolny.

6. Zapowiedź przedślubna :

• Radosław Maciej Chaber z Rzeczycy i Ewelina Agnieszka Bąk z Liciążnej, parafia Inowłódz.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na nowe ogrodzenie cmentarza Parafianom z Kawęczyna dziękujemy za podarowane kwiaty i dekoracje ołtarzy.

8. Zachęcamy do nabycia i lektury nowych wydań prasy katolickiej tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W „Gościu” możemy przeczytać artykuł „Święty po 300 latach” o udziale naszej Parafii w Uroczystości Kanonizacji św. Stanisława Papczyńskiego w Rzymie.

9. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy szczególnie o naszych ojcach z okazji przypadającego w czwartek ich święta, a także o naszych zmarłych, o ś. p. Januszu Warchoniu i ś. p. Stanisławie Filichu, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga, jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych;
  • 24 VI – św. Jan Chrzciciel, prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.