Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

czwartek, 23, styczeń 2020 19:01

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (19 stycznia 2020 r.)

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
19 stycznia 2020 r.

1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

3. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

4. Zachęcamy do nabycia i lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W nowym miesięczniku „Mały Gość” mnóstwo propozycji na atrakcyjne spędzenie ferii oraz plakat z Dawidem Kubackim i dodatek z łamigłówkami.

5. Dzisiaj gościmy w parafii ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego. Będzie sprawował liturgię i wygłosi homilie o godz. 900 . Po Mszy św. spotkanie z Radą Parafialną na plebani.

6. W tym tygodniu nie będzie kolędy. Wznowimy wizyty duszpasterskie po 26 stycznia.

• ul. Zielona - 27 stycznia,
  • ul. Zakątna, Lipowa i Wiśniowa - 28 stycznia,
  • ul. Ks. J. Kitowicza i Krótka - 29 stycznia,
  • ul. Mazowiecka i Górna - 31 stycznia,
  • i ul. Mościckiego - 1 lutego.

7. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś. p. Grzegorza Szady i ś. p. Mariannę Reginę Szymajdę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2020.  Wszystkie prawa zastrzeżone.