Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

poniedziałek, 25, marzec 2019 07:29

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17 marca 2019 r.)

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
17 marca 2019 r.

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy.

3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.1600 oraz Gorzkich żali w niedzielę po Sumie. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczęły się wczoraj. Nauki wygłosi dla nas O. Ryszard Gumkowski, kapucyn z klasztoru w Nowym Mieście nad Pilicą. Msze św. o godz. 900 – 1130 i 1800. W poniedziałek dzień spowiedzi.

6. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Msze Święte o godz. 900 – 1130 i 1800.

7. Rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych i Gimnazjum od 20 do 22 marca. Nauki dla dzieci 0 - do VI o godz. 900. Dla klas VII, VIII i Gimnazjum o godz. 1030. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek 21 marca.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy tygodniki „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

9. Zapowiedzi przedślubne:

• Piotr Michał Jeleń z Rzeczycy i Patrycja Socik z parafii Czerniewice.
  • Arkadiusz Paweł Jeleń z Gliny, parafia Rzeczyca i Kinga Katarzyna Sęk z parafii św. Jadwigi w Tomaszowie Mazowieckim.
  • Piotr Libera z parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Rawie Mazowieckiej i Aneta Zawada z parafii Rzeczyca.
  • Łukasz Andrzej Dzikowski z Grotowic i Anna Rataj z Rzeczycy.
  • Hubert Poliszuk z Gliny i Magdalena Zdrojewska z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej.

O zachodzących przeszkodach między tymi osobami proszę powiadomić Kancelarie Parafialną.

10. Z posługą sakramentalną do chorych i sędziwych Parafian pragniemy udać się we wtorek Wielkiego Tygodnia 16 kwietnia. Prosimy o zgłaszanie adresów.

11. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś. p. Annę Socha z Rzeczycy. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.