Dofinansowanie zadania pn. Rzeczyca, dawna organistówka: prace budowlane – etap IV (pokrycie dachu, izolacje, schody, tynki, wylewki, elewacja, opaska, podest wejściowy).

Witaj, Matko Pana,
Dziewico Maryjo, Królowo Różańca, Madonno Rzeczycka!
Błogosławiona Jesteś między niewiastami!
Ty jesteś obrazem Kościoła napełnionego blaskiem paschalnego światła.
Ty jesteś dumą naszego ludu i znakiem zwycięstwa nad złem.
Obietnico miłosiernej miłości Ojca,
Nauczycielko głoszenia Dobrej Nowiny,
Znaku płonącego ognia Ducha Świętego!
które Ojciec objawia maluczkim.
Okaż nam siłę Twej matczynej opieki.
Niech Twoje Niepokalane Serce,
będzie ucieczką grzeszników
i drogą, która prowadzi do Boga.
O, Madonno Rzeczycka
Zjednoczeni z braćmi i siostrami w wierze, nadziei i miłości,
Tobie się oddajemy.
Zjednoczeni z braćmi i siostrami, przez Ciebie, Bogu się poświęcamy.
Zanurzeni w blasku światła, które z Twoich rąk wypływa,
oddajemy cześć Bogu na wieki wieków.
Amen.

Ostatni tydzień2046

sobota, 16, listopad 2019 23:25

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (10 listopada 2019 r.)

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
10 listopada 2019 r.

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

3. Dzisiaj nauka dla dzieci I Komunijnych po Mszy św. o godz.: 900 W przyszłą niedziele spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

4. Jutro uroczystość św. Wiktorii, głównej Patronki Diecezji Łowickiej. Msze św. o godz. 700 – 900 i 1130.

5. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz.: 900.

6. Harcerze, Zuchy i przedstawiciele Grupy Rekonstrukcyjno - Historycznej Rodu Dębowego Liścia z Rzeczycy zapraszają do upamiętnienia 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości hasłem "Z okazji Niepodległości daj ludziom i przyrodzie trochę radości" - oferując sadzonki drzew w zamian za materiały plastyczne, artykuły szkolne, ewentualnie symboliczny datek na zakup artykułów papierniczych, które zostaną przekazane dzieciom z Domu Dziecka w Tomaszowie Mazowieckim. Przekazanie sadzonek i zbiórka środków będą miały miejsce w poniedziałek 11 listopada 2019 roku po Mszy świętej w intencji Ojczyzny o godz.: 900.

7. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.: 1600.

8. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy relacje z uroczystej promocji płyty „Rzeczycka Schola śpiewem wielbi Boga.” Po mszach świętych można nabyć płytę u ministrantów bądź w zakrystii.

9. Rekolekcje i nabożeństwo 40. Godzinne przed uroczystością odpustową naszej Patronki św. Katarzyny Aleksandryjskiej rozpoczną się w sobotę 23 listopada. Odpust i spowiedź w poniedziałek 25 listopada. We wszystkie dni Msze święte z naukami o godz.: 900 – 1130 i 1800. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Radosław Kacprzak, wykładowca homiletyki w Wyższym Seminarium Duchownym i kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Radomiu.

10. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności ś. p. Wincentego Błąkałę z Kawęczyna. Zmarł ś. p. Jan Szczur lat 66. Pogrzeb we wtorek 12 listopada o godz.: 1200. Wieczny odpoczynek…

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2019.  Wszystkie prawa zastrzeżone.