sobota, 23, wrzesień 2017 21:51
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

50 lat kapłaństwa ks. Stanisława Przybyłowskiego 1960-2010 20 czerwca 2010

50 lat kapłaństwa ks. Stanisława Przybyłowskiego
1960-2010
20 czerwca 2010

Kosz pięćdziesięciu róż był symbolicznym wyrazem wdzięczności wiernych za każdy rok pracy kapłańskiej ks. kanonika Stanisława Przybyłowskiego, rodaka rzeczyckiego, który w swojej rodzinnej parafii św.Katarzyny w dniu 20 czerwca 2010 roku sprawował Jubileusz.

„Uroczystość, w której uczestniczymy jest wyjątkowa. Każdy bowiem jubileusz zdarza się tylko raz w życiu, ale ten, który dziś świętujemy zdarza się bardzo rzadko. Pięćdziesiąt lat w służbie Bogu i ludziom, pół wieku kapłaństwa, to istotnie niezwykłe święto. Zebraliśmy się na modlitwę dziękczynienia i wdzięczności. Chcemy dziś we wspólnocie Kościoła Rzeczyckiego  być razem z Księdzem Jubilatem, który jako prawdziwy kapłan Nowego Testamentu przed Chrystusem, Arcykapłanem, „jedynym Pośrednikiem miedzy Bogiem a ludźmi”, składa Bogu i Matce Najświętszej swoje dziękczynienie– za dar kapłaństwa, za łaskę głoszenia Ewangelii, za gorliwą służbę Kościołowi, oblubienicy Chrystusa i wspólnotom Ludu Bożego Archidiecezji Łódzkiej, jakie Bóg postawił na Jego kapłańskiej drodze w parafii św. Wojciecha w Ujeździe, Przemienienia Pańskiego w Łodzi, Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim, Wolborzu, Witoni i Górce Pabianickiej” – powiedział na początku homilii ks. prałat Henryk Linarcik, miejscowy proboszcz.

W uroczystej koncelebrze uczestniczyli księża pochodzący z Rzeczycy: ks. prałat Zenon Glicner, ks. prałat Piotr Żądło, ks. Rafał Banasiak.

Uroczystość uświetniał chór parafialny i orkiestra.

Ks. Jubilat na zakończenie w słowach skierowanych do zebranych na uroczystości wyraził wdzięczność Panu Bogu i ludziom za wszelkie dobro i życzliwość.