piątek, 22, czerwiec 2018 05:38

Wizytacja kanoniczna ks. bp dr Wojciecha Osiala

Wizytacja kanoniczna parafii  w Rzeczycy

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20 maja 2018 roku do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy przybył ks. Biskup dr Wojciech Osial. W Sadykierzu przy kapliczce mieszkańcy w strojach regionalnych przywitali Dostojnego Gościa. Poprzedzony wozem strażackim ks. Biskup udał się do Rzeczycy. Przed drzwiami kościoła odbyło się liturgiczne powitanie przez ks. proboszcza Henryka Linarcika. O godz. 900 rozpoczęła się Msza święta sprawowana przez ks. wikariusza Marcina Koralewskiego, w której uczestniczyły dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej oraz licznie zgromadzeni parafianie. Ks. Biskup wysłuchał sprawozdania katechetycznego, ministrantów, lektorów, scholi dziecięcej, harcerzy. Na prośbę rodziców ks. Biskup udzielił błogosławieństwa dzieciom, które 3 czerwca przystąpią do I Komunii Świętej. Po mszy świętej na plebanii podczas śniadania ks. Biskup spotkał się z dyrektorami szkół i katechetami. O godz. 1130 Mszę Świętą odprawił ks. Proboszcz. Po sprawozdaniu duszpasterskim i gospodarczym proboszcza zaprezentowały się grupy parafialne: Koła Żywego Różańca, Asysty, Chóru, Rady Parafialnej, Strażaków, Fundacji Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza. Podczas obiadu ks. Biskup spotkał się z Wójtem Gminy Rzeczyca z Małżonką , przedstawicielami parafii, Stanisławem Szweycerem z Warszawy, potomkiem ostatnich właścicieli majątku ziemskiego w Rzeczycy.

O godz. 1500 Ks. Biskup nawiedził cmentarz parafialny i modlił się za zmarłych. Przypomniał młodym parafianom o obowiązku modlitwy za zmarłych dziadków, rodziców, księży, nauczycieli. Podczas Mszy świętej o godz. 1800 ks. Biskup udzielił 41. osobom sakramentu bierzmowania. Na początku powitali ks. Biskupa rodzice młodzieży. Śpiewy przygotowała schola młodzieżowa. Na zakończenie uroczystości podziękowania złożyła młodzież i proboszcz. Kolacja na plebanii z księżmi z dekanatu Nowe Miasto zakończyła pierwszy dzień wizytacji. W drugim dniu wizytacji ks. Biskup odwiedził Urząd Gminy w Rzeczycy, spotkał się z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami we wszystkich szkołach na terenie parafii: w Rzeczycy, Sadykierzu i Luboczy. Wizytacje zakończyła o godz. 1700 Eucharystia sprawowana przez ks. Biskupa połączona z błogosławieństwem małżeństw i najmłodszych dzieci, oraz wręczeniem nominacji Radzie Parafialnej na nową kadencje.

FOTOGALERIE ZDJĘĆ - DZIEŃ PIERWSZY:

1) Powitanie w Sadykierzu i Msza Święta o 900

2) Msza Święta o 1100 i wizyta na cmentarzu parafialnym

3) Bierzmowanie

FOTOGALERIE ZDJĘĆ - DZIEŃ DRUGI:

4) W szkołach i urzędach

5) Msza Święta z błogosławieństwem dla rodzin i zakończenie wizytacji

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.