PBS Tomaszów Maz.
Filia w Rzeczycy

Dla przelewów z zagranicy:
Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Tomaszowie Mazowieckim.
Filia w Rzeczycy.
BIC/SWIFT GBWCPLPP 03 8985 0004 0020 0212 2526 0001

piątek, 26, maj 2017 15:10
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Pierwsza Komunia Święta 2013

2 czerwca  2013 roku uroczysta Msza Święta, w czasie której 39-osobowa grupa dzieci z naszej parafii przystąpiła do Pierwszej Komunii św.

Dzień ten był wielkim wydarzeniem, zarówno dla dzieci, rodziców,  jak i dla całej parafii. Po długim czasie przygotowań, katechez, nauki prawd wiary i wreszcie po pierwszej spowiedzi świętej  dzieci mogły po raz pierwszy w pełni uczestniczyć w ofierze Mszy Św. Już pół godziny wcześniej dzieci gromadziły się wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi przed kościołem, by następnie w procesji prowadzonej przez ks. Proboszcza  Henryka Linarcika wejść do kościoła, i zająć miejsca obok rodziców przed ołtarzem. W uroczystości tej towarzyszyły dzieciom również katechetki: Anna Laskowska, Małgorzata Kozik, Beata Grzejszczyk, oraz  ks. wikariusz Andrzej Rzeźnicki  i ks. Marcin Kościecha., pochodzący z Rzeczycy.  Rodzice przygotowali  czytania mszalne. W czasie ofiarowania dzieci zaniosły przed ołtarz dary: świecę - znak Bożej obecności wśród nas, kwiaty jako wyraz wdzięczności za dar życia i piękno świata, chleb - codzienny pokarm człowieka. Rodzice podarowali Parafii różowy ornat. Wszyscy ze wzruszeniem patrzyliśmy na nasze dzieci w uroczystych białych strojach, z przejęciem czytających słowa modlitw i komentarzy, czy z powagą niosących dary do ołtarza. I wreszcie ta długo oczekiwana chwila, kiedy dzieci kolejno podchodziły do ołtarza, by przyjąć Ciało Chrystusa. Po komunii dzieci dziękowały Panu Jezusowi, księdzu Proboszczowi, który tego dnia obchodził 40 rocznice swoich święceń  kapłańskich Pięknym zwyczajem w naszej parafii jest rozdanie chlebów na zakończenie Mszy św. Później chlebem tym dzielili się przy stole z wszystkimi zaproszonymi gośćmi podczas przyjęcia pierwszokomunijnego.

Ks. Proboszcz przed błogosławieństwem, skierował do rodziców, słowa o potrzebie bycia świadkami Chrystusa. Takie zobowiązanie przyjęliśmy na siebie już wówczas, gdy po raz pierwszy przynieśliśmy nasze dzieci do kościoła prosząc dla nich o łaskę chrztu św. Teraz, przyprowadzając je i stojąc wraz z nimi przed ołtarzem, mamy uświadomić sobie, że naszym zadaniem jest nieustanne podprowadzanie dzieci do Chrystusa.  To nasze świadectwo ma dla nich największą wartość, większą niż jakiekolwiek słowa.

Zadanie to staje się szczególnie widoczne właśnie w okresie przygotowań do dziecka do pierwszej spowiedzi i komunii św. Czas ten skłania nas również do refleksji nad naszą własną religijnością. Chyba każdy z rodziców, pomagając dziecku w tych przygotowaniach i odpowiadając na jego pytania o Boga, o prawdy wiary, o życie wieczne, zadawał sobie w duszy pytanie: "Jakie jest moje świadectwo? Czy szczerze i głęboko wierzę w to, co mówię dziecku? Czy staram się żyć zgodnie z wartościami, które wyznaję, i które mu przekazuję?" Obyśmy zawsze byli świadkami Chrystusa dla naszych dzieci i potrafili słowem i przykładem umacniać w nich łaskę Bożą. Dzieciom naszym zaś życzymy, aby wciąż na nowo odkrywały dar Eucharystii jako światło i moc dla swojego codziennego życia, by trwały w miłości Pana i przynosiły piękne owoce dobrych czynów ku Jego chwale.

Do I Komunii Św. przystąpili:

1.        Bigos Adam Dominik

2.        Bojdo Jakub