poniedziałek, 25, wrzesień 2017 22:27
Vinaora Nivo Slider

Boże Ciało 30 maja 2013 r

Słowa Chrystusa Pana, że zostanie z nami aż do skończenia świata mają znaczenie nie tylko symboliczne. W Eucharystii obecny jest Chrystus realnie i prawdziwie wraz ze swoim Ciałem, Krwią, Duszą i Bóstwem. Mówimy, że jest wręcz Więźniem tabernakulum. Jest to tajemnica niedostępna nawet dla umysłu anielskiego. Najpiękniejszym uczczeniem Boga jest uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii Świętej. Pamiętajmy, że Chrystus chce być obecny w naszym życiu osobistym, rodzinnym zawodowym, społecznym i narodowym nie tylko od święta, ale przede wszystkim i na co dzień. Katolicka wiara wyraża się w szczególny sposób w czci dla Eucharystii, która jest jej źródłem i szczytem Wiara jest do pewnego stopnia sprawą osobistą, gdyż to my podejmujemy decyzję, czy opowiadamy się za Bogiem. Mamy jednakże obowiązek wyznawania jej publicznie i mężnego bronienia. Chrystus Pan wzywa do przyznania się do Niego wobec ludzi. Pamiętajmy, że świat potrzebuje dziś bardziej świadków niż nauczycieli. Słowa wprawdzie uczą, ale przykłady pociągają. Może innym potrzebne jest właśnie nasze świadectwo. Nie zapominajmy, że jako chrześcijanie mamy być solą tej ziemi w pielgrzymce wiary..

Pragnę gorąco podziękować za udział w dzisiejszej procesji, zwłaszcza tym, którzy budowali i dekorowali cztery ołtarze: mieszkańcom Gliny, Grotowic, Łęgu, OSP. Szczególne podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji: ministrantom, asyście, strażakom, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary.  Dziękuję chórowi, orkiestrze, dziewczynkom sypiącym kwiaty.