PBS Tomaszów Maz.
Filia w Rzeczycy

Dla przelewów z zagranicy:
Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Tomaszowie Mazowieckim.
Filia w Rzeczycy.
BIC/SWIFT GBWCPLPP 03 8985 0004 0020 0212 2526 0001

wtorek, 30, maj 2017 03:22
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Podziękowanie za Rekolekcje

Czcigodny Ojcze Rekolekcjonisto,  w imieniu całej wspólnoty parafialnej pragniemy podziękować za skierowane do nas Słowo Boże.  Rekolekcje, to dobry czas aby zatrzymać się choć na chwilę w swoim życiu, aby przestać się bać, aby pozbyć się lęków. Tematem tych rekolekcji była „Trzeźwa wiara”. Poza zagadnieniami wiary, wskazałeś także na problem wszelkiego rodzaju uzależnień, znieczuleń i ucieczek od realnego życia. Wiemy już, że nie trzeba być alkoholikiem, żeby być nietrzeźwym.  Można mieć za dużą dozę złości i z tego powodu być tak pijanym, że wszyscy będą od nas uciekać. Jedynie zaufanie Chrystusowi może nam pomóc zwalczyć to, co nas niszczy. To podczas Rekolekcji budzi się w nas świadomość, że można inaczej, lepiej i doskonalej  żyć, pod warunkiem, że nasza wiara w Boga znajdzie swoje odzwierciedlenie w miłości do bliźniego, w wielkiej umiejętności przebaczania, że zadbamy o naszą duszę lepiej, niż o ciało, że prawo Boże będzie ponad ludzkie prawo.

Ufamy, że licznie zgromadzeni wierni będą długo pamiętać czas tegorocznych rekolekcji czerpiąc z nich siłę i wykorzystując w codziennym życiu bogactwo zawartych w naukach treści.  Jednocześnie pragniemy życzyć księdzu dużo zdrowia i radości w posłudze kapłańskiej, oraz

- Wiary, że wszystko ma sens,

- Nadziei, która obudzi serce i z nowym zapałem pozwoli spojrzeć na to, co gdzieś przygasło,

- Miłości Boga i przyjacielskiej, tak ogromnej, że nie można jej będzie zatrzymać dla siebie oraz czasu na marzenia.

Za trud głoszenia Słowa Bożego, za Twoje  zaangażowanie oraz piękne świadectwo wiary, dziękujemy z całego serca, życząc obfitości tych łask, które są Ci najbardziej potrzebne na kapłańskiej drodze.

Szczęść Boże!