Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap II: prace ratunkowe przy dachu, więźbie, stropie, murach,
wnętrzu i elewacji zewnętrznej dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png4.png2.png4.png2.png1.png
Dzisiaj44
Wczoraj192
Ostatni tydzień424
Ostatni miesiąc3199
Wszystkie242421

2
odwiedzających na stronie

środa, 18, lipiec 2018 07:07

Podziękowanie za Rekolekcje

Czcigodny Ojcze Rekolekcjonisto,  w imieniu całej wspólnoty parafialnej pragniemy podziękować za skierowane do nas Słowo Boże.  Rekolekcje, to dobry czas aby zatrzymać się choć na chwilę w swoim życiu, aby przestać się bać, aby pozbyć się lęków. Tematem tych rekolekcji była „Trzeźwa wiara”. Poza zagadnieniami wiary, wskazałeś także na problem wszelkiego rodzaju uzależnień, znieczuleń i ucieczek od realnego życia. Wiemy już, że nie trzeba być alkoholikiem, żeby być nietrzeźwym.  Można mieć za dużą dozę złości i z tego powodu być tak pijanym, że wszyscy będą od nas uciekać. Jedynie zaufanie Chrystusowi może nam pomóc zwalczyć to, co nas niszczy. To podczas Rekolekcji budzi się w nas świadomość, że można inaczej, lepiej i doskonalej  żyć, pod warunkiem, że nasza wiara w Boga znajdzie swoje odzwierciedlenie w miłości do bliźniego, w wielkiej umiejętności przebaczania, że zadbamy o naszą duszę lepiej, niż o ciało, że prawo Boże będzie ponad ludzkie prawo.

 

Ufamy, że licznie zgromadzeni wierni będą długo pamiętać czas tegorocznych rekolekcji czerpiąc z nich siłę i wykorzystując w codziennym życiu bogactwo zawartych w naukach treści.  Jednocześnie pragniemy życzyć księdzu dużo zdrowia i radości w posłudze kapłańskiej, oraz

- Wiary, że wszystko ma sens,

- Nadziei, która obudzi serce i z nowym zapałem pozwoli spojrzeć na to, co gdzieś przygasło,

- Miłości Boga i przyjacielskiej, tak ogromnej, że nie można jej będzie zatrzymać dla siebie oraz czasu na marzenia.

Za trud głoszenia Słowa Bożego, za Twoje  zaangażowanie oraz piękne świadectwo wiary, dziękujemy z całego serca, życząc obfitości tych łask, które są Ci najbardziej potrzebne na kapłańskiej drodze.

Szczęść Boże! 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.