Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
PBS Tomaszów Maz.
Filia w Rzeczycy
03 8985 0004 0020 0212 2526 0001

DRUK PRZELEWU
"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

1.png1.png1.png7.png8.png3.png
Dzisiaj258
Wczoraj331
Ostatni tydzień2165
Ostatni miesiąc7733
Wszystkie111783

7
Online

niedziela, 23, kwiecień 2017 19:47
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Koncert Kapeli Hanki Wójciak z Zakopanego

Wniedzielę 20 stycznia 2013 roku w kościele parafialnym w Rzeczycy odbył się koncert Kapeli Hanki Wójciak z Zakopanego. Artyści  zaprezentowali  tradycyjne kolędy, własne utwory i pieśni religijne opracowane w klimacie etnicznym.  „Górale mają naturalną potrzebę wyrażania siebie poprzez muzykę. Góralszczyzna to Hanki korzenie, a więc naturalne i ważne, ale nie jedyne, źródło inspiracji.

Pisząc teksty wykorzystuje ona gwarę, archaizmy, stylizację ludową, czasem z kolei przenosi akcenty, tak, że powstają jakby nowe słowa. Komponując sięga po orientalne skale, improwizuje wykorzystując techniki śpiewu gardłowego z Mongolii i Tuvy, uczy się naśladować ptaki. Śpiewa o zwykłych, ludzkich radościach i smutkach. O tęsknocie, czekaniu, kochaniu, nadziei. Kapela Hanki Wójciak w wykrystalizowanym składzie prezentuje swoją twórczość od maja 2011 roku. Zespół przygotowuje się do nagrania pierwszej płyty, która zawierać będzie autorskie kompozycje, inspirowane kulturą górali podhalańskich oraz muzyką etniczną innych zakątków świata. Muzyka Kapeli jest połączeniem potencjałów, doświadczeń i zainteresowań wszystkich muzyków współtworzących zespół. W piosenkach Kapeli odnaleźć można elementy jazzu, muzyki klezmerskiej, orientalne skale, połamane rytmy, polskie motywy ludowe… Hanka, założycielka zespołu, jest autorką słów i melodii. Na wspólnych próbach muzyka i aranże   nabierają ostatecznego kształtu. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj nieustannie z improwizacją, spokój z dzikością, radość  ze smutkiem”.       

Wykorzystano materiały z : http://www.mot.krakow.pl/

Cytaty z wpisów na facebook :

Bożena Bojdo:  Jestem pod wielkim wrażeniem i dziękuje, za wspaniałe przeżycia , cudowny przekaz muzyki , piękny wokal energię i spontaniczność. Ten koncert był wyjątkowy.

Antoni Socha:  Piękne granie, piękne śpiewanie, przez moment przymknąłem oczy, znalazłem się w naszych pięknych Tatrach, dziękuję

Bogdan Kącki:  Kultura przez wielkie K, promocja przez wielkie P. Należeć do takiej parafii, to honor... przez wielkie H.

Anna Wysocka z Radia Konin: „charakterny" koncert, jaki miał miejsce w Waszej pięknej Rzeczycy! Dziewczyna z Zakopanego, w dodatku Hanka, to gwarancja najlepszych wrażeń artystycznych i ESTETYCZNYCH!!! Proboszczowi gratuluję pomysłu i...GUSTU!!!

Anna Wysocka z Radia Konin: Księże Henryku, Ksiądz jest zawsze krok przed nami, koninianami! My w tym roku gościliśmy „ Horę” ze Szczyrku, która w ubiegłe Boże Narodzenie kolędowała u Was. Zatem, jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszłym roku w Koninie zaśpiewa Hanka!

Włodzimierz Kwatek: Uczta dla duszy, raj dla uszu

Jan Gębalski z Łodzi:  Piękne i wzruszające.....

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2017.  Wszystkie prawa zastrzeżone.