sobota, 23, wrzesień 2017 22:04
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Pamiętali o błogosławionym Gość Niedzielny 16 września 2012

W niedzielę 16 września 2012 roku o godzinie 14.00 przy kapliczce, przy której nie wykluczone, że modlił się błogosławiony podczas swojego pobytu w Luboczy, gdzie przebywał w latach 1671-1673 pisząc „Regułę Życia” nowego zgromadzenia – została odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna za beatyfikację o. Stanisława Papczyńskiego. Eucharystii przewodniczył wikariusz parafii w Rzeczycy ks. Andrzej Rzeźnicki, a homilie wygłosił ks. proboszcz Henryk Linarcik. - W jednym ze swych dzieł napisanych tutaj w Luboczy zatytułowanym „Templum Dei mysticum” o Papczyński pisał, że każdy chrześcijanin jest świątynią Boga i uczył jak sprawić, aby ta świątynia nie była opuszczona, brudna i zaniedbana, lecz by mieszkał w niej Bóg otoczony pięknem miłości, modlitwy i cnoty – mówił kaznodzieja.

- Otwierając się na światło i moc Ducha Świętego podejmijcie wysiłek budowania takiej świątyni. Niech w Waszych sercach mieszka Chrystus, niech w waszych rodzinach i w sąsiedztwie będzie życzliwość i zgoda, niech ustaną wszelkie spory i gniewy, bądźcie świadkami Jego obecności na każdym miejscu, i miejcie pewność, że w trudzie tym nie zabraknie wam orędownictwa błogosławionego Stanisława i Maryi Niepokalanej, której cześć tak gorliwie szerzył – podkreślał ks. Linarcik, który na zakończenie homilii podziękował zebranym za trud przygotowania uroczystości, która miała miejsce tutaj, nad strugą, pięć lat temu, a także za ciągłą opiekę nad tym miejscem. (Przed 5. rocznicą mieszkańcy odnowili kapliczkę i tablicę upamiętniająca obecność założyciela księży Marianów). O oprawę Mszy św. rocznicowej zadbały dzieci z miejscowej szkoły. Warto wspomnieć, że Mszę świętą jubileuszową poprzedziła nowenna, odprawiana w kościele w Rzeczycy, w którym znajdują się relikwie błogosławionego zakonnika.

Artykuł na stronie Gościa Niedzielnego