Parafia Rzeczyca - Złote Gody

Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap II: prace ratunkowe przy dachu, więźbie, stropie, murach,
wnętrzu i elewacji zewnętrznej dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png4.png8.png0.png2.png0.png
Dzisiaj150
Wczoraj224
Ostatni tydzień1048
Ostatni miesiąc3214
Wszystkie248020

4
odwiedzających na stronie

piątek, 17, sierpień 2018 20:29

Złote Gody

Tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy w naszej gminie Uroczystość Złotych Godów. Odbyła się ona w sobotę 15 października 2011 roku. Jest to wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Te wspólne 50 lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym, gdzie ks. proboszcz Henryk Linarcik celebrował dziękczynną Mszę św. w intencji Dostojnych Jubilatów.

 

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siły włos na ich skroni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Rzeczyca Marek Każmierczyk. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowe w sympatycznej i podniosłej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy, życzenia, koncert artystyczny miejscowego młodzieżowego zespołu ludowego i orkiestry, oraz tradycyjna lampka szampana. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci i ich Goście zostali zaproszeni na wspólną kolację i tort.

 

 

W tym roku świętowaliśmy jubileusz 50-lecia następujących par:

1. Janina i Władysław Chmielewscy zam. Bobrowiec

2. Zofia i Stanisław Filichowie zam. Bobrowiec

3. Regina i Józef Lesiakowie zam. Bartoszówka

4. Józefa i Jan Grzegorczykowie zam. Brzeg

5. Stefania i Mieczysław Bąkowie zam. Rzeczyca

6. Adela i Edward Pacochowie zam. Rzeczyca

7. Genowefa i Leszek Jakubowscy zam. Rzeczyca

8. Pelagia i Mieczysław Staruchowie zam. Rzeczyca

9. Halina i Stanisław Królakowie zam. Rzeczyca

10. Janina i Henryk Dziubowie zam. Jeziorzec

11. Kazimiera i Stanisław Domagałowie zam. Lubocz

 

 

Więcej zdjęć na stronie albumu Picassa

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.