poniedziałek, 25, wrzesień 2017 22:28
Vinaora Nivo Slider

ODPUST PARAFIALNY 22 sierpnia 2011

"Obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego, na moją Matkę i Panią. Z całym oddaniem i miłością powierzam i poświęcam Tobie moje ciało i moją duszę, wszystkie moje dobra wewnętrzne i zewnętrzne, a także zasługi moich dobrych uczynków przeszłych, teraźniejszych i przyszłych. Tobie zostawiam całkowite i pełne prawo dysponowania mną jak niewolnikiem oraz wszystkim, co do mnie należy, bez zastrzeżeń, według Twojego upodobania, na większą chwałę Bożą teraz i na wieki. Amen."

św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

22 sierpnia 2011 roku w parafii rzeczyckiej obchodzony był odpust Niepokalanego Serca Maryi.

Uroczystą sumę odpustową celebrował i wygłosił homilię ks. prof. Waldemar Graczyk, pro-dziekan Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Wspólnotę modlitwy tworzyli licznie przybyli parafianie, a także zaproszeni Goście i kapłani: ks. Jan Widera dziekan dekanatu Nowe Miasto, ks. Łukasz Mazurek, neoprezbiter mariański, który w niedzielę odprawił w Rzeczycy prymicje kapłańskie, ks. Włodzimierz Mleczko z Sanktuarium Ojców Filipinów ze Studziannej, ks. Cezary Porada, neoprezbiter i wikariusz z parafii Lubania, Wójt Gminy Rzeczyca Marek Każmierczyk.

Procesję z chlebem, miodem, winem, owocami, warzywami i kwiatami ponieśli parafianie przed ołtarz w kolorowych regionalnych strojach. Uroczystość zakończyła się aktem poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi oraz procesją Eucharystyczną, którą poprowadził ks. Waldemar Graczyk. Odpust uświetnił chór parafialny i gminna orkiestra.

Więcej zdjęć na stronie albumu Picassa