wtorek, 26, wrzesień 2017 02:06
Vinaora Nivo Slider

Rekolekcje u sióstr Bernardynek w Łowiczu 18-22 lipca 2011

W dniach od 18 do 22 lipca 2011 r. pięć dziewcząt, uczennic naszego Gimnazjum uczestniczyło w rekolekcjach organizowanych przez siostry Bernardynki w Łowiczu. W programie były poranne i wieczorne nabożeństwa, codzienne konferencje, wyjazd do Niepokalanowa, a także indywidualne rozmowy z siostrami. Te dni, były dla nas pogłębieniem wiary, odnalezieniem odpowiedzi na wiele pytań, wyciszeniem się i modlitwą o wybór właściwej drogi w naszym dalszym życiu, o nasze powołanie, nie musi być ono zakonne ale również być dobrą matką, żoną. Abyśmy we wszystko co robimy, wkładały całe serce. Spędziłyśmy cudownie swój czas, poznałyśmy wspaniałych ludzi, zbliżyłyśmy się do Boga. Na konferencjach, długich rozmowach, głębokiej i szczerej modlitwie dostrzegłyśmy, że wszystko co się dzieje tu na Ziemi jest wolą Bożą. Nigdy nie możemy się poddawać, w trudnych chwilach powinniśmy korzystać z daru, jakim jest modlitwa. Pamiętać o tym, że jesteśmy dziećmi Boga. To właśnie On znał nas, zanim zostaliśmy ukształtowani w łonie matki. Nie możemy się lękać, bo Pan jest z nami aby nas chronić. Dziękujemy siostrom za rozmowy, opiekę i wszystko co dla nas zrobiły, a księdzu proboszczowi za inicjatywę wyjazdu.

Agata Chaber