poniedziałek, 25, wrzesień 2017 22:21
Vinaora Nivo Slider

Sierpień miesiącem trzeźwości

Miesiąc sierpień to w polskiej tradycji szczególny okres abstynencji i modlitwy o trzeźwość narodu. Z tej racji, podobnie jak w latach poprzednich, Zespół Konferencji Episkopatu ds. Apostolstwa Trzeźwości, którego przewodniczącym jest bp Tadeusz Bronakowski, wystosował specjalny apel.

Przypomina on, że ustawa o wychowaniu w trzeźwości nakłada na wszystkich, czyli na parlament, rząd i samorządy obowiązek zmniejszania fizycznej i ekonomicznej dostępności alkoholu. „Jedynie zintegrowana, konsekwentna polityka ograniczania fizycznej i ekonomicznej dostępności alkoholu oraz zaostrzenie regulacji dotyczących promocji napojów alkoholowych może przynieść ograniczenie spożycia, a co za tym idzie, zmniejszenie miliardowych strat, które ponosi całe społeczeństwo w związku z nadmiernym spożywaniem alkoholu” – stwierdził bp Bronakowski.

Członkowie Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości ponawiają apel, by zakazać, a przynajmniej znacząco ograniczyć reklamę oraz inne formy promocji alkoholu. W dokumencie czytamy również, że troska o trzeźwość narodu jest sprawą nie tylko wierzących, ale wszystkich.