Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
PBS Tomaszów Maz.
Filia w Rzeczycy
03 8985 0004 0020 0212 2526 0001

Dla przelewów z zagranicy:
Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Tomaszowie Mazowieckim.
Filia w Rzeczycy.
BIC/SWIFT GBWCPLPP 03 8985 0004 0020 0212 2526 0001

DRUK PRZELEWU
"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

1.png4.png0.png6.png4.png0.png
Dzisiaj238
Wczoraj262
Ostatni tydzień1741
Ostatni miesiąc6018
Wszystkie140640

1
Online

sobota, 22, lipiec 2017 22:42
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Papież Bożego Miłosierdzia

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 1 maja 2011 r., Jan Paweł II zostanie błogosławionym. Był apostołem Bożego Miłosierdzia, wyniósł na ołtarze s. Faustynę i ustanowił dla całego Kościoła Niedzielę Miłosierdzia. „Papieżu Bożego Miłosierdzia – módl się za nami” – będziemy się zwracać do Błogosławionego Jana Pawła II.

 

W wigilię beatyfikacji, 30 kwietnia wieczorem, na terenie antycznego stadionu Circo Massimo w Rzymie odbędzie się modlitewne czuwanie przygotowujące do tej uroczystości. Msza św. beatyfikacyjna w niedzielę 1 maja rozpocznie się na Placu św. Piotra o godz. 10.00. Będzie jej przewodniczył papież Benedykt XVI. Zaraz po uroczystościach beatyfikacyjnych wierni będą mogli oddać cześć doczesnym szczątkom nowego Błogosławionego. Na dzień następny przewidziano Mszę św. dziękczynną. 2 maja o godz. 10.30 będzie jej przewodniczył kard. Tarcisio Bertone, watykański Sekretarz Stanu. W innym czasie w formie prywatnej doczesne szczątki nowego Błogosławionego zostaną złożone w Kaplicy św. Sebastiana w Bazylice św. Piotra. Beatyfikacja Papieża połączona będzie z obchodami ustanowionej przez niego samego Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Szczególnie do beatyfikacji przygotowała się archidiecezja krakowska, z którą związany był Karol Wojtyła, późniejszy metropolita krakowski. Uroczystości beatyfikacyjne wierni będą przeżywać w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Z wiernymi zgromadzonymi tam 30 kwietnia na czuwaniu, poprzez telemost połączą się modlący się w Rzymie oraz w trzech innych sanktuariach odwiedzanych przez Jana Pawła II: w Meksyku, Afryce i w Indiach.

1 maja będą transmitowane uroczystości beatyfikacyjne z Watykanu do homilii Ojca Świętego Benedykta XVI, a później rozpocznie się Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jana Zająca, wikariusza generalnego archidiecezji krakowskiej. W szczególny sposób postanowili uczcić beatyfikację stypendyści powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, której celem jest wspieranie zdolnej młodzieży. Stypendyści nawiązują do słów homilii Jana Pawła II z sierpnia 2002 r., kiedy to papież nawoływał, aby „przekazać światu ogień miłosierdzia”. Symbolem „iskry Bożego miłosierdzia” mają być specjalne lampiony z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, św. Faustyny i Jana Pawła II. Podczas wieczornego czuwania w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego lampiony z ogniem z łagiewnickiego sanktuarium zostaną przekazane w na ręce przedstawicieli instytucji publicznych w całym kraju. „Zanurzony w Ojcu, bogatym w miłosierdzie”, „Papieżu Bożego Miłosierdzia – módl się za nami” – tak m.in. będziemy się zwracać w modlitwie do Jana Pawła II, gdy zostanie wyniesiony na ołtarze. Metropolita Krakowski wydał zezwolenie (imprimatur) na „Litanię do Błogosławionego Jana Pawła II”. Wylicza ona cechy posługi pasterskiej Jana Pawła II.

Proces beatyfikacyjny Jana Pawła II rozpoczął się od razu po śmierci Jana Pawła II, w 2005 roku. W 2009 r. papież Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu heroiczności cnót Papieża Polaka, który zamknął zasadniczą część jego procesu beatyfikacyjnego. Decyzja o beatyfikacji 1 maja 2011 r. została ogłoszona w styczniu tego roku w Rzymie. Liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II wyznaczono na 22 października.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2017.  Wszystkie prawa zastrzeżone.