Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

sobota, 17, listopad 2018 21:13

Świąteczne przedstawienie, czyli jasełka 6 stycznia 2011 r.

Bożonarodzeniowa atmosfera zagościła 6 stycznia 2011r. w salce Domu Parafialnego w Rzeczycy, a to za sprawą małych aktorów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboczy, którzy przedstawili szerokiej widowni swoją interpretację jasełek.

Przedstawienie przygotowane pod czujnym okiem nauczycieli i przy wielkim zaangażowaniu rodziców, którzy wcielili się w rolę kostiumologów i garderobianych odniosło niebywały sukces. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności teatralne, wokalne i taneczne. Sprawiły, że przenieśliśmy się w czasie - do Betlejem.

Można było zobaczyć szopkę, a w niej Dzieciątko Jezus, Maryję i Józefa. Byli pasterze, Trzej Królowie z darami. Przy żłóbku pojawiły się dzieci i bajkowe postaci – wróżka, Calineczka, Czerwony Kapturek i wilk.

Tradycyjnie nie zabrakło pięknych i niesfornych aniołków, którym nawet aktorskie potknięcia uchodziły „na sucho”. Całość dopełniał niebiański chór kolędując i grając.

Brawurowa gra aktorska oraz niepowtarzalny klimat sprawiły, że przedstawienie zostało przyjęte bardzo ciepło przez publiczność, która nie szczędziła oklasków. Słodkie podziękowania i uśmiech na twarzy księdza Proboszcza pozostaną w pamięci dzieci i pewnie będą motywacją do popełnienia kolejnych sztuk.

Na koniec, dyrektor szkoły w Luboczy p. Elżbieta Broniarz wraz z nauczycielami i dziećmi życzyła wszystkim Szczęśliwego, Błogosławionego Roku.

Nad całością jasełek czuwały panie: Beata Grzejszczyk, Elżbieta Turek, Lilla Błaszczyk

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.