PBS Tomaszów Maz.
Filia w Rzeczycy

niedziela, 23, kwiecień 2017 19:51
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Świąteczne przedstawienie, czyli jasełka 6 stycznia 2011 r.

Bożonarodzeniowa atmosfera zagościła 6 stycznia 2011r. w salce Domu Parafialnego w Rzeczycy, a to za sprawą małych aktorów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboczy, którzy przedstawili szerokiej widowni swoją interpretację jasełek.

Przedstawienie przygotowane pod czujnym okiem nauczycieli i przy wielkim zaangażowaniu rodziców, którzy wcielili się w rolę kostiumologów i garderobianych odniosło niebywały sukces. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności teatralne, wokalne i taneczne. Sprawiły, że przenieśliśmy się w czasie - do Betlejem.

Można było zobaczyć szopkę, a w niej Dzieciątko Jezus, Maryję i Józefa. Byli pasterze, Trzej Królowie z darami. Przy żłóbku pojawiły się dzieci i bajkowe postaci – wróżka, Calineczka, Czerwony Kapturek i wilk.

Tradycyjnie nie zabrakło pięknych i niesfornych aniołków, którym nawet aktorskie potknięcia uchodziły „na sucho”. Całość dopełniał niebiański chór kolędując i grając.

Brawurowa gra aktorska oraz niepowtarzalny klimat sprawiły, że przedstawienie zostało przyjęte bardzo ciepło przez publiczność, która nie szczędziła oklasków. Słodkie podziękowania i uśmiech na twarzy księdza Proboszcza pozostaną w pamięci dzieci i pewnie będą motywacją do popełnienia kolejnych sztuk.

Na koniec, dyrektor szkoły w Luboczy p. Elżbieta Broniarz wraz z nauczycielami i dziećmi życzyła wszystkim Szczęśliwego, Błogosławionego Roku.

Nad całością jasełek czuwały panie: Beata Grzejszczyk, Elżbieta Turek, Lilla Błaszczyk