Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
PBS Tomaszów Maz.
Filia w Rzeczycy
03 8985 0004 0020 0212 2526 0001

Dla przelewów z zagranicy:
Powiatowy Bank Spółdzielczy
w Tomaszowie Mazowieckim.
Filia w Rzeczycy.
BIC/SWIFT GBWCPLPP 03 8985 0004 0020 0212 2526 0001

DRUK PRZELEWU
"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

1.png4.png0.png6.png4.png1.png
Dzisiaj239
Wczoraj262
Ostatni tydzień1742
Ostatni miesiąc6019
Wszystkie140641

2
Online

sobota, 22, lipiec 2017 22:43
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Boże Ciało Kongres Eucharystyczny 2007

Rok 2007 naznaczony jest szczególnym wydarzeniem w historii Diecezji Łowickiej. Dziękujemy Bogu za 15 lat istnienia naszej diecezji. W duchu wdzięczności przeżywamy I Kongres Eucharystyczny Diecezji Łowickiej w dniach od 7 do 14 czerwca. Chcemy usłyszeć i przyjąć wezwanie jakie kieruje do nas Chrystus przez hasło Kongresu "Wytrwajcie w miłości mojej" i wprowadzić je w praktykę naszego codziennego życia.

Od lutego do czerwca trwało w parafii Rzeczyca przygotowanie między innymi przez słuchanie homilii tematycznych, przez udział w nabożeństwach adoracji Najświętszego Sakramentu. Tematyka homilii i nabożeństw adoracyjnych dotyczyła Tajemnicy Eucharystii, Kongresów Eucharystycznych, świętowaniem Niedzieli, Liturgii Eucharystycznej, związku Eucharystii z sakramentem kapłaństwa i małżeństwa. Dzieci szkół podstawowych i gimnazjalna młodzież poznawały wielka tajemnicę Eucharystii przez odpowiednie katechezy, akcję „Nasz chleb powszedni” w czasie I Komunii świętej, wystawę starych zdjęć i pamiątek komunijnych, koncert pieśni i piosenek religijnych.

Ministranci, lektorzy, przedstawiciele parafii brali udział w uroczystościach Diecezjalnych w Łowiczu.

"Nasz Chleb powszedni"

Wystawa pamiątek I Komunijnych

Boże Ciało

"Za chwilę wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na ulice naszej parafii, aby zamanifestować swoją wiarę i przynależność do Chrystusa. Czynimy to publicznie, aby wzajemnie budować się swoją wiarą i jej doświadczać. Wyjdziemy w szczególnym czasie rozpoczęcia I Kongresu Eucharystycznego Diecezji Łowickiej pod hasłem "Wytrwajcie w miłości mojej". Eucharystia jest najcenniejszym skarbem Kościoła i najdoskonalszą formą dziękczynienia wiernych. Poprzez wspólne oddanie czci Jezusowi Chrystusowi, żyjącemu w Kościele chcemy upamiętnić 15 lecie naszej Diecezji i 8 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Łowicza. Sługa Boży Jan Paweł II ukochał Eucharystię i z wielką pobożnością celebrował ją na wszystkich kontynentach świata podczas podróży apostolskich.

1 czerwca 1997 roku we Wrocławiu mówił: "Wobec Eucharystii cisną się spontanicznie na usta słowa psalmisty: Czymże jest człowiek, że tak o niego się troszczysz? Jak wielką wartość ma w oczach Bożych człowiek, skoro sam Bóg karmi go swoim ciałem!"

- z homilii Bożego Ciała 2007

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2017.  Wszystkie prawa zastrzeżone.