środa, 18, lipiec 2018 07:08

PARAFIALNY DZIEŃ RODZIN 10 czerwca 2007

W niedzielę 10 czerwca w czasie wszystkich Mszy świętych homilie dotyczyły tematu „Eucharystia fundamentem miłości małżeńskiej i życia rodzinnego”. Po każdej Mszy świętej było wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i błogosławieństwo.

Podczas sumy celebrowanej w intencji rodzin przeprowadzono obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Rodziny z Domowego Kościoła przygotowały czytania liturgiczne, modlitwę powszechną i adorację Najświętszego Sakramentu.

„Musicie czynić wszystko, ażeby Bóg był obecny i czczony w waszych rodzinach. Nie zapominajcie o wspólnej modlitwie codziennej, zwłaszcza wieczornej; o świętowaniu niedzieli i uczestniczeniu we Mszy świętej niedzielnej. Jesteście dla swoich dzieci pierwszymi nauczycielami modlitwy i cnót chrześcijańskich i nikt was w tym nie może zastąpić. Zachowujcie religijne zwyczaje i pielęgnujcie tradycję chrześcijańską, uczcie wasze dzieci szacunku dla każdego człowieka. Niech waszym największym pragnieniem będzie wychowanie młodego pokolenia w łączności z Chrystusem i Kościołem. Tylko w ten sposób dochowacie wierności waszemu powołaniu rodzicielskiemu i potrzebom duchowym waszych dzieci”

Jan Paweł II 14 czerwca 1999 roku w Łowiczu

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.