Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

wtorek, 16, październik 2018 08:48

Siostry Pasjonistki w Rzeczycy 4 maja 2008

Modlitwy o nowe powołania

W niedzielę 4 maja 2008 roku w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii gościło 6 sióstr Pasjonistek z Płocka.

Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek zostało założone w Polsce w 1918 roku przez Służebnicę Bożą Matkę Józefę Hałacińską, żyjąca w latach 1867-1946. Celem Zgromadzenia jest chwała Boża oraz uświęcenie Sióstr przez upodobnienie się do cierpiącego Chrystusa. W praktyce oznacza to życie według rad ewangelicznych oraz czynne włączenie się w zbawczą misję Kościoła. Cel ten realizują Siostry przez modlitwę, umartwienie, szerzenie nabożeństwa do Męki Pańskiej, oraz pracę: nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży, pielęgnowanie chorych w szpitalach i domach opieki, pracę parafialną i charytatywną, pracę na misjach. Siostry realizują swój charyzmat na terenie Polski i za granicą: w Afryce, Belgii, Białorusi, Kanadzie i we Włoszech. Formacja trwa 8 lat i obejmuje postulat, który trwa zasadniczo 6 miesięcy; nowicjat rozpoczyna się przyjęciem szat zakonnych, trwa dwa lata i kończy się złożeniem trzech ślubów: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Juniorat trwa pięć lat. Jest to okres, w którym Siostry przygotowują się do pełnego włączenia się w życie i posłannictwo Zgromadzenia.

W bieżącym roku nowicjat kończy nasza parafianka Ewelina Kośka z Luboczy, która w Zgromadzeniu otrzymała imię Tarsycja.

Obecne w Rzeczycy Siostry na każdej Mszy świętej włączyły się w liturgię Słowa, śpiewy, procesje z darami. Siostra Mistrzyni Nowicjatu zapoznała wiernych z historią i celami Zgromadzenia Pasjonistek.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.