Parafia Rzeczyca - Siostry Pasjonistki w Rzeczycy 4 maja 2008

Fundacja
Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza
97-220 Rzeczyca,
ul. ks. Jędrzeja Kitowicza 17
tel.: (+48) 44 710 51 25
e-mail: fundacja@kitowicz.pl
KRS: 0000623207

Konto bankowe:
Bank Pekao SA
03 1240 1545 1111 0010 7455 6473

DRUK PRZELEWU

Program Ochrona zabytków
Zadanie pn. Rzeczyca, dawna organistówka (XX w.):
rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap II: prace ratunkowe przy dachu, więźbie, stropie, murach,
wnętrzu i elewacji zewnętrznej dofinansowano z środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

"Zagospodarowanie terenu wokół Kościoła
p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy"
dofinansowano ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Wyszukaj

Licznik odwiedzin

2.png4.png7.png9.png3.png5.png
Dzisiaj65
Wczoraj224
Ostatni tydzień963
Ostatni miesiąc3129
Wszystkie247935

3
odwiedzających na stronie

piątek, 17, sierpień 2018 09:12

Siostry Pasjonistki w Rzeczycy 4 maja 2008

 

Modlitwy o nowe powołania

W niedzielę 4 maja 2008 roku w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii gościło 6 sióstr Pasjonistek z Płocka.

Zgromadzenie Sióstr Pasjonistek zostało założone w Polsce w 1918 roku przez Służebnicę Bożą Matkę Józefę Hałacińską, żyjąca w latach 1867-1946. Celem Zgromadzenia jest chwała Boża oraz uświęcenie Sióstr przez upodobnienie się do cierpiącego Chrystusa. W praktyce oznacza to życie według rad ewangelicznych oraz czynne włączenie się w zbawczą misję Kościoła. Cel ten realizują Siostry przez modlitwę, umartwienie, szerzenie nabożeństwa do Męki Pańskiej, oraz pracę: nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży, pielęgnowanie chorych w szpitalach i domach opieki, pracę parafialną i charytatywną, pracę na misjach. Siostry realizują swój charyzmat na terenie Polski i za granicą: w Afryce, Belgii, Białorusi, Kanadzie i we Włoszech. Formacja trwa 8 lat i obejmuje postulat, który trwa zasadniczo 6 miesięcy; nowicjat rozpoczyna się przyjęciem szat zakonnych, trwa dwa lata i kończy się złożeniem trzech ślubów: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Juniorat trwa pięć lat. Jest to okres, w którym Siostry przygotowują się do pełnego włączenia się w życie i posłannictwo Zgromadzenia.

W bieżącym roku nowicjat kończy nasza parafianka Ewelina Kośka z Luboczy, która w Zgromadzeniu otrzymała imię Tarsycja.

Obecne w Rzeczycy Siostry na każdej Mszy świętej włączyły się w liturgię Słowa, śpiewy, procesje z darami. Siostra Mistrzyni Nowicjatu zapoznała wiernych z historią i celami Zgromadzenia Pasjonistek.

 

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.