niedziela, 19, listopad 2017 20:50
Vinaora Nivo Slider

Pielgrzymka katechetów 20 września 2008

20 września 2008 roku do Rzeczycy przybyło około trzystu katechetów i nauczycieli Diecezji Łowickiej. Pielgrzymkę pod hasłem „Dla mnie żyć, to Chrystus” zorganizował Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Łowickiej.

O godz. 9,00 w naszym kościele parafialnym po przywitaniu pielgrzymów ks. Proboszcz Henryk Linarcik zapoznał obecnych z historią parafii oraz z postaciami: rzeczyckiego plebana ks. Jędrzeja Kitowicza, pisarza i historyka, autora „Opisu obyczajów za panowania Augusta III” i błogosławionego o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, który na terenie naszej parafii w Luboczy, pełniąc obowiązki kapelana na dworze Karskich napisał „Regułę życia” nowego zgromadzenia, oraz ascetyczne dzieło „Mistyczna Świątynia Boża”. Następnie ks. wikariusz odmówił modlitwy za wstawiennictwem o. błogosławionego Stanisława Papczyńskiego i relikwiarzem udzielił błogosławieństwa. Pielgrzymi pieszo modląc sie na różańcu i słuchając rozważań w oparciu o Listy Apostolskie Św. Pawła udali się do Inowłodza. Tam w kościele św. Michała Archanioła J.E. Biskup Łowicki Andrzej Dziuba odprawił uroczystą Mszę świętą i wygłosił do katechetów homilię. Po liturgii pielgrzymi przeszli do zabytkowego kościoła św. Idziego, gdzie po modlitwach i błogosławieństwie zakończono pielgrzymkę.