PBS Tomaszów Maz.
Filia w Rzeczycy

poniedziałek, 24, kwiecień 2017 03:34
Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

VIII Dzień Papieski Jan Paweł II - "Wychowawca młodych" Rzeczyca, 12 października 2008

Tegoroczny Dzień Papieski był szczególnie wyjątkowy, gdyż zbiegł się z 30 rocznicą objęcia Stolicy Apostolskiej przez Jana Pawła II.

Pamięci Wielkiego Polaka poświęcone były katechezy, szkolne apele, gazetki tematyczne, projekcje filmów. PSP w Rzeczycy zorganizowała konkurs: ”Mój Wychowawca - Jan Paweł II”, który został przeprowadzony w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej. Honorowy patronat nad konkursem objął ks. Proboszcz Henryk Linarcik, który wspólnie z p. Dyrektor B. Bors jest fundatorem nagród.

Podczas Dnia Papieskiego pięknej dekoracji kościoła parafialnego dopełniła prezentacja konkursowych prac. Uczniowskie wiersze, poświęcone Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II, składały się na program artystyczny uświetniający ten szczególny Dzień. Liturgiczną oprawę Mszy świętej przygotowali uczniowie, a ministranci kwestowali na stypendia dla ubogich uczniów (w ramach akcji charytatywnej: ”Dzielmy się miłością”). Na sumie śpiewał dziecięcy chór Gminnego Ośrodka Kultury.

Przeżywając VIII Dzień Papieski kolejny raz mogliśmy uświadomić sobie, Kim był, jest i będzie dla nas - Polaków i chrześcijan- Jan Paweł II… SANTO SUBITO!!!