piątek, 29, marzec 2024 01:10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (1 października 2017 r.)

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1 października 2017 r.

1. Dziś jest pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym w naszym kościele o godz. 1600 październikowym nabożeństwie. W niedziele różaniec po Sumie. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi Kościół może nas obdarzyć. Przypominam, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

3. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada pod koniec tygodnia, w sobotę, 7 października.

4. W jutrzejszy poniedziałek w liturgii wspominamy św. Aniołów Stróżów. To wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak żeby to było możliwe, sami musimy być wyczuleni na jego natchnienia. Pamiętajmy też, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez dołączaną do porannego i wieczornego pacierza modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Prośmy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, także z naszej parafii, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Bożej miłosiernej miłości, płynącej z przebitego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele będzie o godz. 700 – 900 z pierwszopiątkowym nabożeństwem jako przebłaganie za grzechy nasze osobiste i całego świata. Msza św. po południu o godz. 1600.

6. W pierwszą sobotę miesiąca, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, po Mszy Świętej o godz.730 również wystawienie Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem pierwszosobotnim połączone z różańcem – serdecznie zapraszam zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

7. Dziękuję za ofiary na inwestycje parafialne. W ubiegłą niedzielę złożono do puszek ofiary na pomoc rodzinie z Grotowic, która doświadczyła nieszczęścia pożaru w dniu 30 sierpnia.

8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli” „Gościa Niedzielnego” „Małego Gościa Niedzielnego z płytą audiobookiem „Quo vadis ” cz. II oraz do nabycia nowego kalendarza diecezji łowickiej na rok 2018.

9. Od października spotkania dzieci I Komunijnych i ich rodziców w drugie niedziele, a kandydatów do bierzmowania w trzecie niedziele każdego miesiąca o godz. 900.

10. Dziękuję mieszkańcom ul. Niskiej, Hubala, Słonecznej i Tomaszowskiej za podarowanie kwiatów na ołtarze.

11. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłego ś. p. Jana Seja z Łęgu polecamy Bożemu miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość do dziś wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła (wspomnienie obowiązkowe); w jego liturgiczne wspomnienie imieniny obchodzi Ojciec Święty Franciszek – przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu polecajmy go Bożej Opatrzności;
  • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; św. Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski (wspomnienie obowiązkowe).