czwartek, 28, marzec 2024 18:57

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (5 czerwca 2016 r.)

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
5 czerwca 2016 r.

1. „Wielki prorok powstał wśród nas i Bóg łaskawie nawiedził lud swój” – tak komentowano fakt wskrzeszenia młodzieńca z Nain czy inne cuda dokonywane przez Pana Jezusa. Dziś również Pan Jezus chce przychodzić do nas ze swoją uzdrawiającą mocą i łaską. Czyni to przede wszystkim przez sakramenty, zwłaszcza w Eucharystii, kiedy staje się dla nas pokarmem na życie wieczne. Pozwólmy Panu Bogu działać w nas i przez nas. Korzystajmy z Jego darów jak najowocniej i jak najczęściej. Dlatego zachęcamy do udziału we Mszach Świętych również w dni powszednie. Sprawujemy je o godz. 7.00 – 7.30 i 18.00.

2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Podziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy również zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru po Mszy św. godz. 18.00 wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

4. Dzisiaj o godz. 10,00 papież Franciszek kanonizuje naszego rodaka bł. Stanisława Papczyńskiego, który związany jest z naszą parafią. Na tę uroczystość z naszej Parafii do Watykanu razem z ks. proboszczem udały się dwie grupy pielgrzymów. W naszym kościele Msze święte o godz. 7.00 – 9.00 i suma o 12.00 ( pół godziny później niż zwykle, aby umożliwić oglądanie transmisji telewizyjnej z uroczystości kanonizacyjnej). Podczas wszystkich Mszy św. wystawienie relikwii O. Stanisława Papczyńskiego i błogosławieństwo.

5. O godz. 17.00 parafia Krzemienica przekaże nam peregrynujące w Powiecie Tomaszowskim relikwie św. Antoniego z Padwy.

6. W sobotę 11 czerwca o godz. 18.00 pod przewodnictwem Biskupa Łowickiego Andrzeja Dziuby będziemy obchodzić Uroczystość Jubileuszową 125 rocznicy konsekracji naszego kościoła. Chcemy podziękować Panu Bogu za ten kościół i naszą wspólnotę. Czas jubileuszu skłania do podsumowań i refleksji nad tym dziedzictwem wiary, które przejęliśmy od naszych przodków i chcemy przekazać kolejnemu pokoleniu. Jubileusz to również konkretny impuls, byśmy dali świadectwo wiary i wyrazili uczucia, jakie dziś żywimy dla naszej świątyni i parafialnej rodziny. Obecność na Mszy świętej jubileuszowej będzie znakiem naszej więzi, wdzięczności i poczucia odpowiedzialności za wspólnotę, którą stanowimy. Do udziału w koncelebrowanej Mszy św. zostali zaproszeni kapłani pochodzący z parafii i tutaj pracujący. Zapraszam Wszystkich Przyjaciół Parafii, Władze Gminy Rzeczyca, Dyrekcje i Pracowników Szkół, Braci Strażaków, Młodzież Strażacką, Poczty Sztandarowe Gminy, Straży i Szkół, młodzież, dzieci, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Orkiestrę Gminną, Chór Parafialny i Scholę Dziecięcą, Asystę, Panie w strojach regionalnych, dziewczynki do sypania kwiatów. Zapraszam Siostry zakonne pochodzące z Parafii. Po Mszy Świętej procesja Eucharystyczna wokół kościoła i Uroczyste Te Deum. Proszę mieszkańców Sadykierza o przygotowanie procesji z darami podczas Mszy św.

7. Nasze dziękczynienie za Jubileusz 1050 Chrztu Polski i Jubileusz 125 Konsekracji kościoła zakończymy w niedzielę 19 czerwca o godz. 18.00 wyjątkowym koncertem pieśni religijnych w wykonaniu znakomitych Artystów: Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza i Strzyżowskiego Chóru pod dyr. prof. Grzegorza Oliwy. Zapraszamy wszystkich Parafian, Patronów , Sponsorów i Przyjaciół Parafii. Wstęp wolny.

8. Zapowiedź przedślubna:

• Kamil Mateusz Wójciak i Klaudia Maria Kobacka, oboje z Rzeczycy.

9. Bóg zapłać za ofiary składane na nowe ogrodzenie cmentarza. Dwie nowe bramy i furtka czekają na ocynkowanie. Dziękujemy mieszkańcom Grotowic za kwiaty na ołtarze. Na uroczystość rocznicy konsekracji prosimy parafian z Zawad o dekoracje kwiatami ołtarzy.

10. Parafia nasza uczestniczy w kolejnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na wsparcie misyjnych działań kościoła. Zbieramy zużyte komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD, itp. Można składać przy budynku gospodarczym parafii do poniedziałku 6 czerwca godz. 15.00.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności.