wtorek, 23, kwiecień 2024 13:54

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (1 maja 2016 r.)

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
1 maja 2016 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo po Sumie. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie po wieczornej Eucharystii o godz. 18.00.

2. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. W tym roku przypada ono dzisiaj, czyli w niedzielę, która rangą jest ważniejsza niż to wspomnienie. W modlitwie będziemy prosić dobrego Boga, aby podejmowany przez ludzi pracy trud przynosił im osobistą satysfakcję i zapewniał środki do życia. Będziemy modlić się też za tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione o godz. 7.00 – 9.00 – 11.30, podczas Eucharystii o godz. 9.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny i naszych strażaków. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Również jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie.

4. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Wtorkowe wołanie w intencji Ojczyzny jest także okazją do modlitwy o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę i będzie połączona z nabożeństwem majowym. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. W piątek Msze św. o 7.00 – 9.00 i 18.00 W sobotę przed Mszą Świętą o godz.7.00 Nowenna przy relikwiach błogosławionego Stanisława Papczyńskiego.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

8. W 2017 r. przypada setna rocznica objawień fatimskich. Zapraszamy do wspólnego przygotowywania się do tego wydarzenia przez udział w nabożeństwach fatimskich. Nabożeństwa Fatimskie w naszej Parafii będziemy odprawiać 13-ego dnia miesiąca od maja do października 2016 roku włącznie. Początek 13 maja 2016 r. O godz. 19.00 Msza święta z tematycznym kazaniem a po Mszy modlitwy i procesja fatimska wokół kościoła.

9. Bierzmowanie młodzieży kl. III Gimnazjum w sobotę 14 maja o godz. 17.00. Od poniedziałku 9 maja codziennie po nabożeństwie majowym przygotowanie do sakramentu.

10. Uroczystość Prymicji Kapłańskich ks. Michała Zbrojkiewicza, Pallotyna z Ołtarzewa w niedziele 22 maja o godz. 11.30.

11. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej w niedzielę 29 maja o godz. 11.30.

12. Kanonizacja bł. Stanisława Papczyńskiego w Watykanie 5 czerwca Przypominam, że do 5 maja należy wpłacić druga część kosztów udziału w pielgrzymce.

13. W sobotę 11 czerwca godz. 18,00 Uroczystość 125-lecia konsekracji naszego kościoła. Msze św. dziękczynną będzie celebrował Ks. bp Andrzej Dziuba. Zapraszamy wszystkich parafian, kapłanów i siostry zakonne pochodzące z parafii, księży którzy tutaj pracowali, Władze Gminy, Dyrekcje Szkól, młodzież, dzieci, Strażaków, Poczty Sztandarowe. Proszę o udział w liturgii Chór Parafialny, Scholę dziecięcą i Orkiestrę Gminną.

14. W niedzielę 19 czerwca godz. 18.00 Koncert pieśni sakralnych dla uczczenia 1050 rocznicy Chrztu Polski i 125 Rocznicy Konsekracji naszego Kościoła w Rzeczycy w wykonaniu artystów: Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza i Strzyżowskiego Chóru pod dyr. Grzegorza Oliwy. Wstęp wolny.

15. Trwają prace przy budowie nowego parkanu cmentarnego.

16. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

17. Dziękuję mieszkańcom Bobrowca za dekoracje ołtarzy pięknymi kwiatami. Uprzejmie proszę, aby na przyszłą niedzielę zatroszczyli się o kwiaty parafianie z Brzegu.

18. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 2 V – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła, jeden z wybitnych Ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary;
  • 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników;
  • 6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub. Filip do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca; Jakub, zwany Młodszym, to aktywny uczestnik tzw. Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowo testamentalnych listów.