wtorek, 23, kwiecień 2024 21:41

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (13 marca 2016 r.)

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
13 marca 2016 r.

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy.

3. Dziś przypada 3. rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, z wieczoru 13 marca 2013 roku, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu, Franciszek, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji. Kiedy pochylił głowę, na placu Świętego Piotra zapadła cisza, podczas której wszyscy modliliśmy się za papieża. Ojciec Święty nie przestaje prosić o to modlitewne wsparcie. Uczyńmy zatem zadość tej prośbie i powierzajmy opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego namiestnika.

4. Dziś po Sumie nabożeństwo gorzkich żali, natomiast w piątek o godz. 16.00 zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej z kościoła na parafialny cmentarz.

5. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00-9.00 i 16.00. Na Msze Święte zapraszamy wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich patron, Święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa.

6. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej.. Przygotujmy zatem palmy mówiące o naszej wierze i przynależności do Chrystusa. Od Niedzieli Palmowej wiosenno-letni porządek Mszy świętych: o godz. 7.00 – 9.00 i 11.30.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodników „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.

8. Dziękujemy za ofiary na potrzeby kościoła i kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego.

9. W dniu 18 marca ( piątek) od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej, przy ul. Ks. Kitowicza 12 odbędą się badania USG DOPPLER PRZEPŁYWÓW SZYJNYCH I KOŃCZYN DOLNYCH, USG TARCZYCY, USG NEREK ORAZ ECHO SERCA. Badania wykonywane są na profesjonalnym nowym aparacie USG DOPPLER COLOR. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Badania przeprowadza NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ POZNAŃ – CHYBY. BLIŻSZE INFORMACJE W PRZYCHODNI.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom, szczególnie dzisiejszym – Krystynom i Bożenom, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

11. W nocy z soboty 26 marca na niedzielę 27 marca 2016 r., w Wielkanoc, o godzinie 2 przestawiamy zegarki na godzinę 3. Czyli śpimy o godzinę krócej!

12. W sobotę odbył się pogrzeb ś.p. Wandy Domagały. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 III – św. Patryk, apostoł i patron Irlandii, choć w naszym kraju jest w randze wspomnienia dodatkowego, przez jego wstawiennictwo będziemy się modlić za naszych Rodaków, którzy opuścili Ojczyznę w poszukiwaniu lepszego życia, a wielu z nich właśnie w Irlandii znalazło nowy dom, aby potrafili zachować wiarę i tradycję ojców i nie upadali na duchu (wszak św. Patryk to również patron upadłych na duchu);
  • 19 III – św. Józef, Oblubieniec NMP i patron Kościoła powszechnego, który był człowiekiem sprawiedliwym, pełnym pokory i odwagi, a także zaufania, ponieważ wiernie wypełnił zleconą mu przez Boga misję opieki i wychowania Syna Bożego.