Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

piątek, 16, listopad 2018 16:45

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (21 października 2018 r.)

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
21 października 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

3. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania dzisiaj po Mszy św. o godz. 900.

4. Dzisiaj ofiary na tacę na cele inwestycyjne parafii.

5. Rozprowadzamy znicze Caritas. Zachęcamy do wsparcia tą drogą działań charytatywnych Caritas na terenie Diecezji.

6. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 1600. W niedziele po Sumie o godz. 1130.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Na stoliku są do pobrania kartki na których możemy wpisywać imiona naszych bliskich Zmarłych polecanych do modlitwy wypominkowej na przyszły rok.

8. W sobotę spotkanie narzeczonych według ustalonego z parami porządku.

9. W weekend 27-28 października śpimy o godzinę dłużej . Wtedy nastąpi zmiana czasu na zimowy. O godz.3 w nocy przestawiamy zegarki na godz. 2.

10. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski w celach statystycznych kościoła dzisiaj będą prowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych. Po każdej Mszy św. będzie liczenie wiernych i przystępujących do Komunii świętej.

11. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj w tygodniku „Niedziela” dodatek film „Wojna totalna. Zabić jak najwięcej” o zorganizowanym ludobójstwie, którego dopuścili się Niemcy na terenie Polski w czasie II wojny światowej. W tygodniku „Gość Niedzielny” obszerna relacja z projekcji filmu „Z dala od orkiestry” w naszym kościele w dniu 7 października b.r.

12. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.