Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

piątek, 16, listopad 2018 16:46

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (14 października 2018 r.)

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
14 października 2018 r.

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

5. Zachęcam do lektury katolickich tygodników. W „Gościu Niedzielnym” jest dodatek IPN HABEMUS PAPAM - 40. Rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

6. Dziękuję parafianom Brzozowa za podarowane kwiaty na ołtarze.

7. W domu parafialnym kolejne spotkanie narzeczonych w sobotę o godz. 1800.

8. Nauka dla dzieci I Komunijnych dzisiaj po Mszy św. o godz. 900.

9. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900.

10. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę na cele inwestycyjne parafii.

11. Rozprowadzamy znicze Caritas. Zachęcamy do wsparcia tą drogą działań charytatywnych Caritas na terenie Diecezji.

12. Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 1600. W niedziele po Sumie o godz. 1130.

13. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki.

14. Wczoraj pożegnaliśmy nauczycielkę ś. p. Elżbietę Wilkońską. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

15. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.