Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

piątek, 16, listopad 2018 16:46

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (9 września 2018 r.)

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
9 września 2018 r.

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. Dzisiaj o godz. 1130 Msza święta dziękczynna z okazji 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy.

3. W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W czwartek 13 września o godz. 1800 Msza św. koncelebrowana i nabożeństwo fatimskie z procesją światła.

5. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek. Msze św. o godz. 700 – 900 i 1800.

6. W sobotę 15 września o godz. 900 w sali katechetycznej spotkanie ministrantów i kandydatów do liturgicznej służby ołtarza.

7. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.

8. Zapowiedź przedślubna:

• Dominik Jan Maciejewski z Rzeczycy i Katarzyna Patrycja Grabowska z parafii Sierzchowy.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

9. Nauki przedmałżeńskie rozpoczniemy w sobotę 29 września o godz. 1800. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Zakończenie 27 października.

10. Dziękujemy mieszkańcom z ulic Zachodniej, Akacjowej, Polnej, Zakątnej za podarowanie kwiatów na ołtarze. Na najbliższą niedzielę proszę mieszkańców Bobrowca.

11. Trwają prace przy budowie nowego parkanu cmentarnego i remoncie organistówki. W przyszłą niedzielę ofiary na inwestycje parafialne.

12. Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę Fundacja im. Zygmunta Zaleskiego i Fundacja Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza zapraszają w niedzielę 7 października 2018 roku o godz. 1630 do kościoła św. Katarzyny w Rzeczycy na pokaz dokumentalnego filmu „Z dala od orkiestry” w reżyserii laureata Paszportu Polityki – Rafaela Lewandowskiego, upamiętniającego życie wybitnego patrioty, filozofa, historyka literatury, poety, publicysty i pisarza, krytyka literatury, sztuki, muzyki, ambasadora sprawy polskiej we Francji – profesora Zygmunta Lubicz Zaleskiego (1882–1967); męża Marii Zdziarskiej urodzonej w 1898 r. w Grotowicach, córki właściciela majątku ziemskiego, należącego do parafii Rzeczyca. W tutejszym kościele, 25 lipca 1925 roku, Maria Zdziarska i Zygmunt Zaleski zawarli małżeństwo. W ramach spotkania odbędzie się wernisaż wystawy połączony z prelekcją „Zygmunt Lubicz Zaleski – biografia”.

13. Zebranie katechetów w środę o godz. 1900.

14. Zebranie Rady Parafialnej w piątek o godz. 1900.

15. W poniedziałek odbył się pogrzeb ś. p. Piotra Strulaka , a w piątek ś. p. Stanisławy Kołodziejczyk. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

16. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.