Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

piątek, 16, listopad 2018 17:03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (2 września 2018 r.)

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
2 września 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. A już dzisiaj podczas uroczystej Mszy świętej o godz. 1130 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Poświęcenie teczek i przyborów szkolnych dzieci, które rozpoczynają naukę szkolną w przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 900.

3. W środę o godz. 1800 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca. Msze św. o godz. 700 – 900 – 1800.

5. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 700 – 900 – 1800.

6. W niedzielę 9 września Suma o godz. 1130 dziękczynna z okazji 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy.

7. Zachęcamy do lektury katolickich tygodników: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”. Dzieciom polecamy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” w którym jest kalendarz na nowy rok szkolny.

8. Zapowiedź przedślubna:

• Dominik Jan Maciejewski z Rzeczycy i Katarzyna Patrycja Grabowska z parafii Sierzchowy.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

9. Nauki przedmałżeńskie rozpoczniemy w sobotę 29 września o godz. 1800. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Zakończenie 27 października.

10. Dziękujemy mieszkańcom ulic Parkowej i Zacisze za podarowanie kwiatów na ołtarze. Na najbliższą niedzielę proszę mieszkańców ulic Zachodniej, Akacjowej, Polnej, Zakątnej.

11. Trwają prace przy budowie nowego parkanu cmentarnego i remoncie organistówki. Dziękujemy za ofiary składane na inwestycje parafialne.

12. W poniedziałek odbył się pogrzeb ś. p. Zofii Stępień z Luboczy. Zmarł ś. p. Piotr Strulak z ul. Zachodniej. Pogrzeb jutro o godz. 1300. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.