Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

sobota, 17, listopad 2018 18:03

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (1 lipca 2018 r.)

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
1 lipca 2018 r.

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach.

3. Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

4. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

5. Zapowiedź przedślubna:

• Mateusz Kawczyński z Luboczy i Natalia Oszczęda z Brzegu, oboje parafia Rzeczyca.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

6. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty na ołtarzach. Na najbliższą niedzielę prosimy o dekoracje ołtarzy mieszkańców z ulicy Nowej i Piaskowej.

7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: ś. p. Stanisława Czarneckiego z Rzeczycy i ś. p. Stanisława Pawlaka z Brzezin. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie !

8. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.