Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

sobota, 22, wrzesień 2018 12:53
Vinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (24 czerwca 2018 r.)

NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA
24 czerwca 2018 r.

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego Franciszka. Msze Święte o godz.700 – 900 i 1800. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara na tacę przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 1800.

4. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

5. Zapowiedź przedślubna:

• Piotr Paweł Turek z Rzeczycy i Anna Grot z Sadykierza, oboje parafia tutejsza.
  • Mateusz Kawczyński z Luboczy i Natalia Oszczęda z Brzegu, oboje parafia Rzeczyca.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

6. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne.

7. Zmarł ś. p. Stanisław Czarnecki lat 81 z Rzeczycy. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 1400. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie !

8. Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.