środa, 18, lipiec 2018 07:10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17 czerwca 2018 r.)

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 czerwca 2018 r.

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedzielę po Sumie.

3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”.

6. Zapowiedź przedślubna:

• Piotr Paweł Turek z Rzeczycy i Anna Grot z Sadykierza, oboje parafia tutejsza.
  • Mateusz Kawczyński z Luboczy i Natalia Oszczęda z Brzegu, oboje parafia Rzeczyca.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

7. Trwają prace konserwatorskie przy drewnianej XVII wiecznej rzeźbie Madonny z naszego kościoła. Dzisiaj taca inwestycyjna na koszty związane z jej renowacją. Dziękujemy za bezimienną ofiarę na ten cel z Tomaszowa Mazowieckiego.

8. Msza święta w dniu zakończenia roku szkolnego w piątek 22 czerwca o godz. 8.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, pracowników szkolnych.

9. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Długiej, Granicznej i Łąkowej za dekoracje kwiatami ołtarzy.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Stanisława Karwata, ś. p. Teresę Bigos i ś. p. Józefę Lipską. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

11. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.