środa, 18, lipiec 2018 07:10

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (10 czerwca 2018 r.)

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
10 czerwca 2018 r.

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 1800 a w niedzielę po Sumie.

3. Spotkanie Fundacji Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza w poniedziałek 11 czerwca o godz. 1900.

4. Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskim Obrazie w Grotowicach dobiegło końca. Zapraszamy mieszkańców Gliny do przejęcia Obrazu w niedzielę 10 czerwca na sumie o godz. 1130.

5. Organizujemy autokarową pielgrzymkę z parafii szlakiem św. Stanisława Papczyńskiego : Lubocz-Puszcza Mariańska-Góra Kalwaria. W Wieczerniku Msza św. przy Grobie św. Stanisława Papczyńskiego, droga krzyżowa, projekcja filmu o Świętym, zwiedzanie Muzeum. Wyjazd w sobotę 16 czerwca 2018. o godz. 830. Zapisy u proboszcza.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

7. Zapowiedź przedślubna:

• Piotr Paweł Turek z Rzeczycy i Anna Grot z Sadykierza, parafia tutejsza.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafię narzeczonych.

8. Spotkanie chłopców I Komunijnych kandydatów na ministrantów w sobotę 16 czerwca o godz. 900.

9. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, lodówki, telewizory, komputery, drukarki, telefony). Zbiórka będzie miała miejsce na podwórzu plebani przy budynkach gospodarczych do czwartku 14 czerwca do godz. 14.00. Wyznaczona godzina jest czasem odbioru zebranego przez parafię sprzętu przez Green Office Ecologic. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie zakupu kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce i innych projektów misyjnych prowadzonych przez Kościół w Polsce.

8. W ubiegłym tygodniu odwiedziłem pracownię Anny Majewskiej - Rau, konserwatora zabytków , gdzie od czerwca 2016 roku znajduje się XVII wieczna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem, pochodząca najprawdopodobniej z pierwszego drewnianego kościoła naszej parafii. Pod warstwą złotolu ukryta była przepiękna dekoracja kwiatowa widoczna zarówno na płaszczu jak i na sukience Matki Bożej i Pana Jezusa. Figura stała przez dziesięciolecia w sali katechetycznej. Prace konserwatorskie potrwają do końca roku i rzeźba powróci do naszego kościoła na należne jej miejsce. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na koszty prac przy zabytkowej figurze.

9. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii: bezimienna z ul. Zacisze 200 zł.

10. W poniedziałek 11 czerwca o godz. 1200 pogrzeb ś. p. Stanisława Karwata z Sadykierza i o godz. 1500 ś. p. Teresy Bigos z Sadykierza. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!

11. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.