Parafia Rzeczyca - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (3 czerwca 2018 r.)

wtorek, 21, sierpień 2018 00:05

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (3 czerwca 2018 r.)

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
3 czerwca 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu. Dzisiaj w naszej Parafii o godz. 1130 Uroczystość I Komunii Świętej. Spotkania dzieci w Białym Tygodniu o godz. 1800.

2. Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem. W Święto Dziękczynienia jest przeprowadzana przykościelna zbiórka do puszek na kontynuację prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią o godz. 1800.

4. W czwartek o godz. 1800 zakończenie oktawy Bożego Ciała z procesją i błogosławieństwem wianków.

5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze Święte będziemy sprawować o godz. 700 – 900 i 1800. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

7. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek 4 czerwca o godz. 1900.

8. Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskim Obrazie w Grotowicach dobiega końca. Zapraszamy mieszkańców Gliny do przejęcia Obrazu w niedzielę 10 czerwca na sumie o godz. 1130.

9. Organizujemy autokarową pielgrzymkę z parafii szlakiem św. Stanisława Papczyńskiego: Lubocz-Puszcza Mariańska-Góra Kalwaria. W Wieczerniku Msza św. przy Grobie św. Stanisława Papczyńskiego, droga krzyżowa, projekcja filmu o Świętym, zwiedzanie Muzeum. Wyjazd w sobotę 16 czerwca 2018. o godz. 800. Zapisy u proboszcza.

10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Józefa Sołtysiaka z Sadykierza i Piotra Sochę z Brzegu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.