Parafia Rzeczyca - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 maja 2018 r.)

wtorek, 21, sierpień 2018 00:06

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (20 maja 2018 r.)

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
20 maja 2018 r.

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

2. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

3. Zachęcamy także, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 1800, a w niedzielę i święta po Sumie.

8. Zapowiedź: -Szymon Szczepan Włodarczyk z Sadykierza, parafia tutejsza i Daria Kościecha z Wólki Kuligowskiej, parafia Studzianna.-Arkadiusz Baranowski z parafii w Nowym Mieście i Marlena Wolska z Zawad parafia tutejsza.- Tomasz Robert Grzegorczyk z Rzeczycy i Julita Maria Rębalska z parafii Lewin. Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafie narzeczonych.

9. Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na cykl spotkań przez pięć kolejnych sobót. Kurs odbywać się będzie od 29 września do 27 października 2018 r. o godzinie 1800. Miejsce spotkań: sala katechetyczna. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

10. W piątek o godz. 1700 przygotowanie do Uroczystości Rocznicy I Komunii Świętej. Spowiedź dla nich w sobotę od godz. 1600.

11. W sobotę o godz. 1000 nauka dla dzieci I Komunijnych.

12. W najbliższą niedzielę 27 maja o godz. 1130 Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Proszę rodziców aby zatroszczyli się o kwiaty na ołtarze.

13. Msza św. w Bobrowcu w niedzielę 27 maja o godz. 1800.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: W dzisiejszych wydaniach „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” przeczytamy o Wieczerniku na Mariankach w Górze Kalwarii, które dzisiaj zostało ogłoszone nowym sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego. W miesięczniku „Mały Gość Niedzielny” mistrzowski dodatek specjalny dla kibiców, a w nim wszystko o Mundialu 2018.

15. Dzisiaj i jutro w naszej Parafii wizytacja kanoniczna.
      Program: http://www.parafia-rzeczyca.pl/index.php

16. Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.