piątek, 22, czerwiec 2018 05:46

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (13 maja 2018 r.)

SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCY
13 maja 2018 r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca. Dzisiaj po sumie nabożeństwo i procesja Eucharystyczna.

2. Dzisiaj o godz. 1900 Nabożeństwo Fatimskie. Wszystkich serdecznie zapraszam, szczególnie tych, którzy brali udział w jubileuszowej pielgrzymce do Fatimy. Proszę o udział chóru parafialnego.

3. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

4. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

5. Nabożeństwa majowe o godz. 1800.

6. Zapowiedź:

• Michał Żądło i Dominika Fagasiewicz z parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi.
  • Szymon Szczepan Włodarczyk z Sadykierza, parafia tutejsza i Daria Kościecha z Wólki Kuligowskiej, parafia Studzianna.
  • Arkadiusz Baranowski z parafii w Nowym Mieście i Marlena Wolska z Zawad parafia tutejsza.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafie narzeczonych.

7. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20 i 21 maja 2018 roku będzie w naszej parafii wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez Wojciecha Osiala, biskupa pomocniczego Diecezji Łowickiej. Msze św. o godz. 900 – 1130 – 1800.

8. Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na cykl spotkań przez pięć kolejnych sobót. Kurs odbywać się będzie od 29 września do 27 października 2018 r. o godzinie 1800. Miejsce spotkań: sala katechetyczna. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

9. Mieszkańcom z ul. Zielonej dziękujemy za kwiaty i dekoracje ołtarzy.

10. We wtorek 15 maja po nabożeństwie majowym próba młodzieży i świadków przed uroczystością bierzmowania.

11. W sobotę o godz. 1000 nauka dla dzieci I Komunijnych.

12. Spowiedź kandydatów do bierzmowania w sobotę o godz. 1600.

13. Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej w niedzielę 27 maja o godz. 1130. Proszę rodziców aby zatroszczyli się o kwiaty na ołtarze.

14. Zmarła ś. p. Marianna Świderek lat 92 z Bobrowca. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1200. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

15. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.