Wszystkie231978

niedziela, 27, maj 2018 09:41
Vinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (6 maja 2018 r.)

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY
6 maja 2018 r.

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.
Dzisiaj o godz. 1800 Msza święta w Kawęczynie.

2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje.

3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę. Odpust w parafii w Lewinie, dekanat Nowe Miasto.

4. W następną niedzielę 13 maja obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po mszy św. o godz. 900 nauka przygotowująca do uroczystości I Komunii Świętej. O godz. 1900 Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszam wszystkich, szczególnie tych, którzy brali udział w jubileuszowej pielgrzymce do Fatimy. Proszę o udział chóru parafialnego.

5. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz.1800, wieczorem spotykamy się przy kapliczkach.

6. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

7. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników. „Niedziela”, i „Gość Niedzielny”. W „Gościu Niedzielnym” polecam artykuł „Alfie jeden z nas”. Na okładce jego zdjęcie, które obiegło świat. Stał się ikoną walki o godność i prawo do życia. Jest oskarżeniem naszej cywilizacji. A w „Niedzieli” możemy przeczytać o nowej błogosławionej . pielęgniarce z Krakowa Hannie Chrzanowskiej.

8. Zapowiedź:

• Sebastian Glicner z Brzozowa, parafia tutejsza i Anna Patrycja Czech z parafii w Krzemienicy.
  • Michał Żądło i Dominika Fagasiewicz z parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi.
  • Szymon Szczepan Włodarczyk z Sadykierza, parafia tutejsza i Daria Kościecha z Wólki Kuligowskiej, parafia Studzianna.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafie narzeczonych.

9. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20 i 21 maja 2018 roku będzie w naszej parafii wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez Wojciecha Osiala, biskupa pomocniczego Diecezji Łowickiej. Szczegółowy program wizytacji na stronie www.parafia-rzeczyca.pl i w gablocie przed kościołem.

10. Wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy na cykl spotkań przez pięć kolejnych sobót. Kurs odbywać się będzie od 29 września do 27 października 2018 r. o godzinie 1800. Miejsce spotkań: sala katechetyczna. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

11. Dziękujemy za ofiary na inwestycje w parafii. Bezimienne z Łęgu, Kawęczyna, Rawy Mazowieckiej i Warszawy.

12. Parafian z ul. Zielonej prosimy o kwiaty i dekoracje ołtarzy na najbliższą niedzielę.

13. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.