Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

piątek, 19, październik 2018 19:54

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (22 kwietnia 2018 r.)

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
22 kwietnia 2018 r.

1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.

4. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

5. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników. „Niedziela”, „Gość Niedzielny.” Jest nowy miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”.

6. Zapowiedź:

• Sebastian Glicner z Brzozowa, parafia tutejsza i Anna Patrycja Czech z parafii w Krzemienicy.

Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafie narzeczonych.

7. W dniach 20 i 21 maja 2018 roku będzie w naszej parafii wizytacja kanoniczna przeprowadzona przez Wojciecha Osiala, biskupa pomocniczego Diecezji Łowickiej. Szczegółowy program na stronie www.parafia-rzeczyca.pl

8. W sobotę 28 kwietnia od godz. 1000 egzamin kandydatów do bierzmowania.

9. W Brzozowie dobiega końca Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskim Obrazie. Zapraszam mieszkańców Grotowic w niedzielę 29 kwietnia na Mszę św. o godz. 1130 do przejęcia Obrazu.

10. Chrystus Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski.
  • 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.