środa, 18, lipiec 2018 07:00

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (1 kwietnia 2018 r.)

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
1kwietnia 2018 r.

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Msze Święte dzisiaj i jutro, w Poniedziałek Wielkanocny będą sprawowane w porządku niedzielnym: godz. 700; 900; 1130.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa Zmartwychwstałego.

5. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników. „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Małego Gościa Niedzielnego”.

6. Zapowiedzi:

• Bartosz Marek Rydzowski z parafii Czarnocin i Weronika Patrycja Filicha z Bobrowca, par. tutejszej.
  • Przemysław Michał Zawada z Brudzewic, parafia w Studziannie i Edyta Anna Grzegorczyk z Brzegu, parafia Rzeczyca.
  • Damian Jabłoński z Sadykierza i Katarzyna Stolarek z parafii Lubania nad Pilicą. Narzeczonych polecamy modlitwie wiernych. O ewentualnych przeszkodach kanonicznych należy powiadomić parafie narzeczonych.

7. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

8. Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta Wielkanocne życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

9. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 nauka dla dzieci I Komunijnych.

10. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.

11. Odeszli do Domu Ojca nasi parafianie : ś. p. Sławomir Jakubowski lat 52 z ul. Hubala w Rzeczycy. Pogrzeb we wtorek o godz. 1300. Ś. p. Mirosław Bigos lat 69 z Luboczy. Pogrzeb we wtorek godz. 1500. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.