piątek, 22, czerwiec 2018 05:55

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (4 marca 2018 r.)

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
4 marca 2018 r.

1. W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2. Rozważając mękę Pańską, łączymy nasze cierpienia i troski z cierpiącym Jezusem. Zapraszamy na drogę krzyżową w piątek o godz. 1600 i na gorzkie żale w niedzielę po Sumie.

3. W przyszłą niedzielę Msza święta o godz. 900 dla dzieci I Komunijnych.

4. Przeżyliśmy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne dorosłych, dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Myślę, że wielkim wydarzeniem duchowym był w środę Wieczór Chwały, Msza Święta, Świadectwa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Uwielbienie, Modlitwa Wstawiennicza o uzdrowienie z udziałem wspólnoty charyzmatycznej „Głos Pana” ze Skierniewic.

5. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: tygodników „Niedziela” i „Gość Niedzielny.”

6. Trwa Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskiej Ikonie w Brzezinach. W niedzielę 11 marca po Mszy św. o godz. 1800 obraz przejmują mieszkańcy Brzozowa.

7. Wczoraj grupa Pań z naszej Parafii uczestniczyła w zorganizowanym przez Redakcję Gościa Niedzielnego V Diecezjalnym Dniu Kobiet w Centrum Konferencyjno-Rozrywkowym „Maraton” w Skierniewicach. Uczestniczki wysłuchały wykładu ks. Pawła Śmigla, teologa terapeuty oraz pisarki Małgorzaty Nawrockiej, świadectwa s. Teresy Pawlak, albertynki z Krakowa, oraz koncertu zespołu Jerzego Filara, kompozytora i wykonawcy utworów z nurtu piosenki poetyckiej. Panie otrzymały kwiaty i upominki. Zwieńczeniem była uroczysta Eucharystia sprawowana w parafii św. Jakuba Apostoła pod przewodnictwem biskupa Andrzeja F. Dziuby.

8. Zapowiedź przedślubna:

• Damian Tomczyk z parafii Chorzęcin i Emilia Mariola Patuszczyk z parafii Rzeczyca.

9. Dzisiaj ofiary składane na tace są przeznaczone na remonty i budowę nowych kościołów w Diecezji Łowickiej.

10. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na inwestycje parafialne.

11. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.