wtorek, 19, czerwiec 2018 14:32

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (28 stycznia 2018 r.)

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
28 stycznia 2018 r.

1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa i prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W pierwszy piątek miesiąca 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 700 – 900 i 1800. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.

5. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.

6. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz.730 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.

7. W naszej parafii zakończyliśmy wizytę duszpasterską.

8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.

9. Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskiej Ikonie w Bobrowcu dobiegło końca. Zapraszam rodziny z Brzegu dzisiaj na Mszę św. o godz. 1800 do przejęcia Obrazu.

10. Sławomir Górzyński , profesor nadzwyczajny w Instytucie Historii Uniwersytetu Opolskiego, Redaktor Naczelny w Wydawnictwie DiG
w Warszawie przygotował po raz pierwszy w dziejach literatury polskiej wydanie” Listów ks. Jędrzeja Kitowicza” Dzieło ukaże się niebawem.

11. Wczoraj odbył się pogrzeb ś .p. Józefa Gala z Łęgu. W poniedziałek o godz. 1300 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa ś. p. Michała Skorka z Luboczy.
We wtorek o godz. 1200 uroczystość pogrzebowa ś. p. Kazimierza Stępniewskiego z Grotowic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

12. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.
Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.