czwartek, 26, kwiecień 2018 09:31
Vinaora Nivo Slider

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (31 grudnia 2017 r.)

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
31 grudnia 2017 r.

1. Razem z Maryją i Józefem złożyliśmy Najświętszą Ofiarę Jezusa. Położyliśmy na ołtarzu wszystkie radości i troski naszych rodzin. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem i pewni opieki Świętej Rodziny wnieśmy Boży pokój do naszych domów.

2. Dzisiaj, w ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystego nabożeństwa ze śpiewem hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy o godz. 1600 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski.

3. Jutro, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym: godz. 900; 1130 i 1800.

4. Od 50 lat 1 stycznia cały Kościół modli się o pokój na świecie. W tym roku papież Franciszek jako zachętę do wspólnej modlitwy wybrał hasło: „Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju”.

5. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy prosić Jezusa, Najwyższego Kapłana, o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy całego świata. Msze św. o godz. 700; 900 i 1600.

7. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. ( 900; 1130 i 1800). Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2018, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

9. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu: we wtorek 2 stycznia od godz. 900 Sadykierz Ameryka i rodziny nad strugą. W środę 3 stycznia od godz. 900 ul. Lipowa i Wiśniowa, a od godz. 1600 bloki przy ulicy Parkowej. W czwartek 4 stycznia od godz. 900 Glina. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Ofiary składane będą na kontynuowanie pracy przy budowie dalszej części parkanu cmentarnego. Dziękujemy za ofiary złożone w twym tygodniu.

10. Zachęcamy do lektury tygodnika „Niedziela”.

11. W niedzielę 14 stycznia o godz. 1130 Msze św. w naszym kościele odprawi ks. Biskup Józef Zawitkowski.

12. U progu nowego roku kalendarzowego 2018 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej Ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla rzeczyckiej wspólnoty parafialnej i dla naszej Ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.