Rzeczyca, budynek dawnej organistówki z początku XX w.:
Rewitalizacja budynku zagrożonego katastrofą budowlaną -
etap III: strop żelbetonowy

odtworzenie komina, kroksztynów oraz lukarn, wymiana stropu,
prace budowlane przy ścianach
- etap III dofinansowano z środków

Fundacja ENERGA
z siedzibą w Gdańsku
obdarowała Parafię Rzymskokatolicką
p.w. Św. Katarzyny w Rzeczycy
kwotą 45 000 złotych na:
prace zabezpieczające,
wzmacniające oraz konserwatorskie
w Parafii

poniedziałek, 15, październik 2018 18:53

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE (17 grudnia 2017 r.)

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU
17 grudnia 2017 r.

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

2. Trzeci tydzień Adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.

3. W tym tygodniu już ostatnia okazja, aby uczestniczyć we Mszy Świętej roratnej, od poniedziałku do soboty o godz. 700.

4. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane do godz. 900 i 1130.

5. Zachęcamy, aby jak najlepiej przygotować się duchowo do nadchodzących świąt. Spowiedzi będziemy słuchać podczas rorat. Nie odkładajmy sakramentu pokuty na ostatni dzień Adwentu, na przyszłą niedzielę.

6. Wieczerzę wigilijną postarajmy się przygotować wcześniej, ale do stołu zasiądźmy tradycyjnie 24 grudnia wieczorem. W Wigilię, zwłaszcza, gdy przypada w niedzielę, nie obowiązuje post. Warto jednak zachować tradycję i ograniczyć ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów.

7. Na Mszę Świętą – Pasterkę – w noc Bożego Narodzenia zapraszamy wszystkich Parafian i Gości o godz.000. Do udziału w liturgii zapraszam chór parafialny, orkiestrę gminną, lektorów i ministrantów.

8. Polecamy prasę katolicką: tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

9. Wigilijne świece Caritas można nabyć w zakrystii, bądź od ministrantów przed kościołem.

10. Dzisiaj po mszy św. o godz. 900 spotkanie kandydatów do bierzmowania.

11. Dzisiaj ofiary na tace na cele gospodarcze parafii.

12. Pani Sołtys i parafianom z Bobrowca dziękuję, że tak pięknie przebiega nawiedzenie Matki Bożej w Jasnogórskim Obrazie. Każdego dnia w kościele modlimy się w intencjach rodziny przyjmującej Obraz.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby + ś. p. Piotra Sochy z Sadykierza. ś. p. Kazimierza Szczura z Sadykierza, Krzysztofa Przyborka z Luboczy. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

12. Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.

Parafia p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Rzeczycy © 2018.  Wszystkie prawa zastrzeżone.